Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Štíhlejší Kvitová se v Německu připravuje na těžkou bitvu: Na antuce je lepší vážit méně, ale dietu nedržím

Štíhlejší Kvitová se v Německu připravuje na těžkou bitvu: Na antuce je lepší vážit méně, ale dietu nedržím

Devět hodin si to v úterý štrikovala po německých dálnicích i okreskách Petra Kvitová směr Stuttgart. „Chytili jsme samé zácpy, pak jsme jeli po objížďkách, tam to taky stálo,“ povzdechla si. Na dlouhé a strastiplné zážitky se chystá dál. Víkendové semifinále Fed Cupu proti domácím Němkám, to je mač, ve kterém mohou sice Češky nasadit dvě hráčky z top 10, i tak nejsou podle Kvitové favoritkami. „Ono je to pro nás lepší, nemusíme být tolik ve stresu,“ usmála se pětinásobná šampionka soutěže.

Až ve středu jste si poprvé zatrénovala. Jaké byly první chvilky na stuttgartské antuce?

„Zpočátku velice rozpačité. Kurt v hale je jiný než venku, míče na něm létají dost rychle, hodně klouže - hlavně uprostřed. Na stranách je víc antuky, takže tam jsem zase párkrát zaškobrtla. Ale čím déle jsem hrála, tím jsem se cítila lépe. Bude hodně platit servis a return, což je jiné než na normální antuce.“V Porsche Areně jste hrála docela dost zápasů. Dvakrát jste tu na turnaji WTA postoupila do semifinále. Jak vám sedí?

„Nakonec to tady mám docela ráda. Vyhovuje mi hala, kurt je rychlý - podobně jako na Roland Garros.“

Ve vedlejší menší hale jste v 1. kole Fed Cupu 2012 svedla dvě vítězné třísetové bitvy a poslala jste tým do semifinále. Vybavily se vám vzpomínky?

„Jenom trošku. Už je to dávno. Na ty dva maratony (s Görgesovou a Lisickou) nevzpomínám moc ráda. Německý tým je velice silný, i ve finále 2014 se hrály vyrovnané zápasy.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1