Štíhlejší Kvitová se v Německu připravuje na těžkou bitvu: Na antuce je lepší vážit méně, ale dietu nedržím | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Štíhlejší Kvitová se v Německu připravuje na těžkou bitvu: Na antuce je lepší vážit méně, ale dietu nedržím

Štíhlejší Kvitová se v Německu připravuje na těžkou bitvu: Na antuce je lepší vážit méně, ale dietu nedržím

Devět hodin si to v úterý štrikovala po německých dálnicích i okreskách Petra Kvitová směr Stuttgart. „Chytili jsme samé zácpy, pak jsme jeli po objížďkách, tam to taky stálo,“ povzdechla si. Na dlouhé a strastiplné zážitky se chystá dál. Víkendové semifinále Fed Cupu proti domácím Němkám, to je mač, ve kterém mohou sice Češky nasadit dvě hráčky z top 10, i tak nejsou podle Kvitové favoritkami. „Ono je to pro nás lepší, nemusíme být tolik ve stresu,“ usmála se pětinásobná šampionka soutěže.

Až ve středu jste si poprvé zatrénovala. Jaké byly první chvilky na stuttgartské antuce?

„Zpočátku velice rozpačité. Kurt v hale je jiný než venku, míče na něm létají dost rychle, hodně klouže - hlavně uprostřed. Na stranách je víc antuky, takže tam jsem zase párkrát zaškobrtla. Ale čím déle jsem hrála, tím jsem se cítila lépe. Bude hodně platit servis a return, což je jiné než na normální antuce.“V Porsche Areně jste hrála docela dost zápasů. Dvakrát jste tu na turnaji WTA postoupila do semifinále. Jak vám sedí?

„Nakonec to tady mám docela ráda. Vyhovuje mi hala, kurt je rychlý - podobně jako na Roland Garros.“

Ve vedlejší menší hale jste v 1. kole Fed Cupu 2012 svedla dvě vítězné třísetové bitvy a poslala jste tým do semifinále. Vybavily se vám vzpomínky?

„Jenom trošku. Už je to dávno. Na ty dva maratony (s Görgesovou a Lisickou) nevzpomínám moc ráda. Německý tým je velice silný, i ve finále 2014 se hrály vyrovnané zápasy.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.