Štíhlejší Kvitová se v Německu připravuje na těžkou bitvu: Na antuce je lepší vážit méně, ale dietu nedržím | info.cz

Články odjinud

Štíhlejší Kvitová se v Německu připravuje na těžkou bitvu: Na antuce je lepší vážit méně, ale dietu nedržím

Devět hodin si to v úterý štrikovala po německých dálnicích i okreskách Petra Kvitová směr Stuttgart. „Chytili jsme samé zácpy, pak jsme jeli po objížďkách, tam to taky stálo,“ povzdechla si. Na dlouhé a strastiplné zážitky se chystá dál. Víkendové semifinále Fed Cupu proti domácím Němkám, to je mač, ve kterém mohou sice Češky nasadit dvě hráčky z top 10, i tak nejsou podle Kvitové favoritkami. „Ono je to pro nás lepší, nemusíme být tolik ve stresu,“ usmála se pětinásobná šampionka soutěže.

Až ve středu jste si poprvé zatrénovala. Jaké byly první chvilky na stuttgartské antuce?

„Zpočátku velice rozpačité. Kurt v hale je jiný než venku, míče na něm létají dost rychle, hodně klouže - hlavně uprostřed. Na stranách je víc antuky, takže tam jsem zase párkrát zaškobrtla. Ale čím déle jsem hrála, tím jsem se cítila lépe. Bude hodně platit servis a return, což je jiné než na normální antuce.“V Porsche Areně jste hrála docela dost zápasů. Dvakrát jste tu na turnaji WTA postoupila do semifinále. Jak vám sedí?

„Nakonec to tady mám docela ráda. Vyhovuje mi hala, kurt je rychlý - podobně jako na Roland Garros.“

Ve vedlejší menší hale jste v 1. kole Fed Cupu 2012 svedla dvě vítězné třísetové bitvy a poslala jste tým do semifinále. Vybavily se vám vzpomínky?

„Jenom trošku. Už je to dávno. Na ty dva maratony (s Görgesovou a Lisickou) nevzpomínám moc ráda. Německý tým je velice silný, i ve finále 2014 se hrály vyrovnané zápasy.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie