Strachová dojela v Záhřebu třetí. Porazily ji jen Slovenky | info.cz

Články odjinud

Strachová dojela v Záhřebu třetí. Porazily ji jen Slovenky

Kdyby ještě existovalo Československo, byla by to absolutní nadvláda. České lyžařce Šárce Strachové se hned v prvním závodu roku 2017 splnilo přání stát na stupních vítězů. Česká reprezentantka dnes dojela třetí ve slalomu Světového poháru v Záhřebu, kde prohrála jen se Slovenkami. Z výhry se radovala Veronika Velez-Zuzulová, druhá skončila Petra Vlhová.

Strachová se na pódium ve Světovém poháru dostala pošestnácté v kariéře a téměř po roce. Naposledy vybojovala loni 12. ledna ve Flachau druhé místo. Na svahu v Záhřebu dojela na třetí pozici už potřetí, stejně tam bodovala i v letech 2007 a 2009.

Strachová byla třetí už po prvním kole, po kterém za Velez-Zuzulovou zaostala o 41 setin sekundy. Na průběžně druhou Bernadette Schildovou z Rakouska ztrácela bývalá mistryně světa pouze dvě setiny, ale za ní byla o sedm setin Vlhová.

I ve druhé jízdě měla Strachová třetí čas, ale Vlhová zajela nejlépe ze všech, proto se před ni dostala. Naopak lehce zkazila Schildová. Velez-Zuzulová náskok z prvního kola uhájila, získala skleněnou korunku pro sněhovou královnu a měla radost z česko-slovenských stupňů vítězů. "Je skvělé, že jsme za sebou dvě Slovenky a že je tam i Šárka, o to je to hezčí," řekla Velez-Zuzulová na stadionu.

O překvapení se postarala americká favoritka Mikaela Shiffrinová, jež místo útoku na třinácté vítězství za sebou ve slalomech, které jela, nedokončila první kolo. Stejně dopadly mimo jiné i další dvě Češky Martina Dubovská a Gabriela Capová.

Hodnocení slalomu vede se 400 body Shiffrinová, ale Velez-Zuzulová na druhém místě ztrácí jen deset bodů. Strachová si upevnila páté místo.