Stramaccioni ve Spartě? Doba hájení skončila, čekají ho tři zápasy pravdy | info.cz

Články odjinud

Stramaccioni ve Spartě? Doba hájení skončila, čekají ho tři zápasy pravdy

Jeden cíl v trapu už dávno a ten druhý se pomalu stává utopií. Poté, co Andrea Stramaccioni nedovedl Spartu do základní skupiny Evropské ligy, nezvládá ani reparát v domácí soutěži, kde jeho tým nabral po sedmi kolech na vedoucí Plzeň hrozivou ztrátu deseti bodů. Velkolepý projekt, do kterého majitel klubu Daniel Křetínský investoval kromě velkého množství energie i nevídaných 350 milionů korun, se po prohraném derby ocitl na hraně. Doba hájení italského kouče skončila. 


„You were fully right.“ Neboli: Měli jste ve všem pravdu. Touto větou obvykle Andrea Stramaccioni uzavře při schůzce s klubovými šéfy hodnocení každého zápasu, který Sparta nezvládla. Pokud by ji italský trenér měl použít během následujících dnů ještě jednou, učinil by tak dost možná úplně naposledy.Podle informací deníku Sport je totiž po žalostném vstupu do sezony Stramaccioniho pozice v ohrožení a jeho osud určí následující tři zápasy – dnešní vstup do MOL Cupu na půdě druholigového Znojma a ligové duely s Teplicemi a na Dukle. Pokud je Sparta stoprocentně nezvládne, bude vedení klubu velmi pravděpodobně jednat o tom, co dál. A jednou z variant může být i Stramaccioniho odvolání a angažování nového kouče, který by po reprezentační pauze už vedl tým v klíčovém duelu s Plzní.

„Může to dospět do stadia, kdy už jiné řešení nebude možné,“ připouští zdroj blízký vedení klubu.

Důvod tak rázného kroku je nabíledni – Sparta nepostoupila do základní skupiny Evropské ligy a vlak jí ujíždí rovněž v HET lize, v níž je po sedmi kolech až pátá a na suverénního lídra tabulky z Plzně zírá s desetibodovým odstupem. Po prohraném derby, k němuž se letenský klub upínal jako k bodu zlomu, se Stramaccioniho pozice citelně zhoršila, byť sám kouč si to vůbec nepřipouští.

Jaká je atmosféra mezi hráči? Jak situaci vnímá majitel Sparty? Přečtěte si na iSport.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie