Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Strýcová postoupila do osmifinále Australian Open. Čeká ji Serena Williamsová

Strýcová postoupila do osmifinále Australian Open. Čeká ji Serena Williamsová

Základem hry tenistky Barbory Strýcové je skvělý pohyb. Při její výšce 164 centimetrů se díky dokonalému krytí kurtu dostala do světové dvacítky a nyní je už v osmifinále Australian Open. V něm zkusí potrápit favoritku Serenu Williamsovou.

Plzeňská rodačka Strýcová porazila v osmifinále v Melbourne Francouzku Caroline Garciaovou 6:2 a 7:5 a nyní narazí na obávanou Američanku. "Pro tyhle zápasy dřu. Už se nemůžu dočkat," těšila se Strýcová na tiskové konferenci.

Bývalá dvojnásobná vítězka juniorky na Australian Open Strýcová bude proti dvaadvacetinásobné grandslamové šampionce Williamsové pod palbou. Američanka hraje agresivně a soupeřky většinou přetlačí razantními údery.

"Ona je silová hráčka a já malá. Budu muset makat a hodně se naběhám," očekává Strýcová. "Bude to těžká práce, ale já se jen tak nedám," řekla odhodlaně.

Strýcová je ze současné špičky jediná, která hraje na vrcholné úrovni i čtyřhru. V Austrálii je favoritkou s Indkou Saniou Mirzaovou. "Musím být skvěle fyzicky připravená," vysvětlila, jak obě soutěže v australském vedru zvládá. "Někdy to je těžké a jindy to pomůže, když se potřebuju rozehrát. Ale raději si jdu zahrát čtyřhru než trénovat, když mám volný den," uvedla třicetiletá dvojnásobná vítězka Fed Cupu.

V přípravě je jednou z hlavních náplní Strýcové běžecký trénink. "Bez běhu bych nemohla hrát tenis. Bez připravených nohou netrefím míč. Nevím, jestli mám běhání ráda, prostě běhám a pak o tom nemusím v utkání přemýšlet," řekla.

Běžeckými závody si ale dril mimo sezonu neprokládá. Jednou ale možná napodobí dánskou tenistku Caroline Wozniackou. Má totiž svůj sen. "Až skončím s tenisem, chci zaběhnout maraton. Vím, je to zvláštní sen, ale je to tak," řekla s úsměvem.

VŠE ZE SVĚTA SPORTU ČTĚTE NA iSPORT.CZ

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744