Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Švédové obhájili zlato z mistrovství světa. Vyrovnané finále se Švýcary rozhodly až nájezdy

Švédové obhájili zlato z mistrovství světa. Vyrovnané finále se Švýcary rozhodly až nájezdy

Z dramatického finále hokejového mistrovství světa vyšli vítězně hokejisté Švédska, kteří tak obhájili loňský titul. Švýcarský sen o historicky prvím zlatě skončil. Stejně jako loni rozhodly vyrovnaný zápas až nájezdy, do kterých se šlo za stavu 2:2 a ve kterých Švédové dokázali trefou Filipa Forsberga ve čtvrté sérii skóre otočit. Švýcarský tým pak nedokázal v poslední sérii dát gól.

Švédové zvládli nájezdy lépe i před rokem, kdy porazili Kanadu 2:1. Právě Kanada byla v letech 2015 a 2016 posledním týmem, jemuž se podařilo titul obhájit. Švédům se stejný kousek povedl už v letech 1991 a 1992. Celkem získali již 47. medaili z MS.

Švýcaři, kteří prohráli se stejným soupeřem i závěrečný souboj MS 2013 ve Stockholmu (1:5), musejí dál čekat na zlato. Medailovou sbírku rozšířili o třetí stříbro, druzí byli už v roce 1935. Na kontě mají i osm bronzů, včetně těch z let 1928 a 1948, kdy skončili třetí na olympiádě a šampionát se nehrál.

Vše o hokejovém šampionátu ve speciálu iSport.cz >>>

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link