Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Světový pohár v biatlonu vrcholí v ruské Ťumeni. Češi na protest chybí

Světový pohár v biatlonu vrcholí v ruské Ťumeni. Češi na protest chybí

Český biatlonový tým bojkotuje finále SP v ruské Ťumeni, kde se rozhodne o držitelích křišťálových glóbů za celkový trimf v seriálu. Kromě Čechů bojkutuje závěrečnou akci sezony i několik dalších týmů.

Také Češi závěr SP vynechají a v sobotu budou startovat na domácím šampionátu v supersprintu v Jablonci nad Nisou. Chybět budou i Kanaďané, Američané, Ukrajinci a někteří Švédové či Slovinci. A to proto, že vedení biatlonové federace IBU navzdory dopingovému skandálu v Rusku a nefunkční antidopingové organizaci, která stále nedostala od agentury WADA svolení k provádění testů, neodebralo Ťumeni pořadatelství finále.

Pokud jste o něčem přesvědčeni, že to není správné, tak by si člověk postoj měl zachovat, řekl šéftrenér Ondřej Rybář na olympiádě a pro MF Dnes minulý týden dodal: Jedním z hlavních pravidel je, že federace, která pohár pořádá, má mít akreditovanou národní antidopingovou laboratoř. Což Rusové nemají.

I na nátlak Čechů přišla Ťumeň o pořádání mistrovství světa 2021, ale nadcházející finále sibiřskému středisku zůstalo. I za cenu obětí jsme se vyhranili, a kdybychom teď z toho názoru odešli, tak by to nebylo ono, řekl šéf českého svazu Jiří Hamza.

V plném složení jsou v Rusku naopak Němci, Norové či Francouzi, jejichž hvězda Martin Fourcade bojuje o rekordní sedmou výhru v SP v řadě. Jsem tady, protože jsem přijel obhájit glóbus, citovala lídra pořadí německá agentura SID.

Fourcade byl v sezoně SP osmnáctkrát na stupních vítězů a má tři závody před koncem náskok 49 bodů před norským rivalem Johannesem Thingnesem Bö. Jsem ve hře, i když šance je malá, řekl Bö a ohledně bojkotu dodal: Chci předvést svůj nejlepší výkon. Kdybych byl zároveň politik, nemohl bych.

Mezi ženami jsou na celkové prvenství v SP ještě tři kandidátky. V nejlepší pozici je Slovenka Anastasia Kuzminová, která vede o 41 bodů před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou, 86 bodů ztrácí Běloruska Darja Domračevová.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867