Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Takto jsme si to nikdo nepředstavoval.“ Čeští hokejisté se vrátili z Francie zklamaní

„Takto jsme si to nikdo nepředstavoval.“ Čeští hokejisté se vrátili z Francie zklamaní

Po čtvrtečním vyřazení ve čtvrtfinále světového šampionátu a porážce 0:3 od Ruska se dnes čeští hokejisté vrátili z Paříže s pochmurnou náladou. Do Česka přiletěl kompletní tým kromě zkušeného útočníka Tomáše Plekance, který zamířil z dějiště turnaje přímo do Montrealu. Zklamání budou reprezentanti prý ještě dlouho vstřebávat.

„Je to krátký čas na to, aby už zklamání bylo pryč. Samozřejmě tu pořád je a ještě bude. Posbírali jsme podle našeho názoru ty nejlepší hráče, kteří byli k dispozici a kteří byli zdraví a ochotní přijet, s tím jsme do toho turnaje šli, přesto se to nepovedlo. Rusové byli ve čtvrtfinále lepší,“ uvedl kouč Josef Jandač.

„Samozřejmě, že to zklamání pořád přetrvává. Takhle brzo jsme přijet nechtěli, ale bohužel nám to nevyšlo a už s tím nic nenaděláme. Měli jsme kvalitní tým na to, abychom tam něco uhráli, ale bohužel zápas s Ruskem nám nevyšel, nebyla forma,“ připustil útočník David Pastrňák.

Ani obránce Jakub Jeřábek nenechal smutek z porážky ve Francii. „Takhle rychle vstřebat to nelze. S klukama jsme to určitě řešili, protože o tom se nejde nebavit, ale nechal bych to tam, kde se to řešilo a nemluvil o tom. Samozřejmě, že to zklamání je o to větší, že týmu se docela věřilo. Takto jsme si to nikdo nepředstavoval,“ podotkl Jeřábek.

Útočník Michal Řepík si je dobře vědom, že ambice mužstva byly výše. „Myslím, že jsme nehráli úplně špatně, ale nedařilo se nám dávat góly. Včera jsme Rusáky na začátku tlačili, ale nejsme schopní z těch šancí dávat góly, zatímco oni se dostali do šance a dali gól, stejně tak proměnili i další. A proti takovému týmu se stav 0:2 těžko otáčí. Každopádně jsme zklamali a bude to mrzet ještě hodně dlouho,“ řekl Řepík.

„Chtěli jsme víc, ale prostě se to nepovedlo a jsme zpátky doma. I když si myslím, že pro úspěch každý udělal maximum. Kdybychom třeba na začátku s Rusy proměnili nějakou šanci, ten zápas mohl vypadat jinak. Ale na taková 'kdyby' se nehraje. Rusko vyhrálo zaslouženě. Jsme tu bohužel brzo, ale to je sport,“ konstatoval zadák Radim Šimek.

Přes hořkost porážky si z francouzské metropole odvezl i pozitivní vzpomínky. „Opravdu jsem si to na 100 procent užil. Loni jsem byl jako nováček ze všeho trochu vykulený, letos to už bylo jiné a věděl jsem trochu, co od toho čekat,“ řekl Šimek.

O programu na nejbližší dny měl jasno. "Odjedu na chatu, kde mě nikdo z novinářů neuvidí, sednu si k vodě, budu odpočívat a od hokeje úplně vypnu. Na zbývající zápasy MS určitě koukat nebudu. Myslel jsem si, že pojedu do Ameriky, ale teď z toho sešlo. Ještě uvidím, co vymyslím za dovolenou," uvedl Šimek.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744