Tenisová rivalita za hranou: míčkem do hlavy, urážky soupeře a pohrdání

Pavel Novotný

20. 08. 2017 • 11:24

Sport gentlemanů. Tímto honosným titulem se od svých historických počátků pyšní tenis. Ne každý však dokáže vystupovat vůči svému soupeři jako Roger Federer či Rafael Nadal. I na kurtech planou emoce, které často přesáhnou únosnou mez. Rivalita mezi Serenou Williamsovou a Marií Šarapovovou, ta dřívější mezi Johnem McEnroem, Ivanem Lendlem a dalšími nejsou zdaleka ojedinělé. V posledních letech se objevilo hned několik událostí, které na tenisové kurty opravdu nepatří.

2012 (Radek Štěpánek - Janko Tipsarevič)

Byla to pořádně vypjatá bitva. Čeští tenisté bojovali v roce 2012 ve čtvrtfinále Davisova poháru v O2 Areně se Srbskem. Po úvodním vítězství Tomáše Berdycha nad Viktorem Troickim nastoupili k druhému duelu Radek Štěpánek a Janko Tipsarevič.  Po obrovské bitvě nakonec zvítězil srbský tenista, který v nervydrásajícím pátém setu vyhrál 9:7.

Když si oba borci podávali po pětihodinové řeži u sítě ruku, český tenista dle všeho ukázal soupeři vztyčený prostředníček a navíc měl svého přemožitele  nazvat „smradlavou p....!“

„Viděli jste tu fotku a jeho prst? Co na to řekl? To by pro něj bylo hrozně vyčerpávající, kdyby vše vysvětlil. Kdyby byl chlap, aspoň by se omluvil. Pokud to neudělal, nechci o tom víc mluvit, Už s ním nikdy nepromluvím,“ reagoval Tipsarevič.

A Štěpánek? „Normálně jsem mu podal ruku. Jestli jsem měl prst v takové poloze, jak jsem měl, nebyl to určitě úmysl. Jestli se tohle dělá, tak úplně jiným způsobem,“ bránil se karvinský rodák.

Čeští tenisté čtvrtfinálový duel vyhráli 4:1 a nakonec ovládli i celý ročník 2012. O rok později se jim salátovou mísu povedlo obhájit.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

SDÍLET