Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tenisté slaví. Porazili Izrael a v září si zahrají o návrat mezi elitu Davisova poháru

Tenisté slaví. Porazili Izrael a v září si zahrají o návrat mezi elitu Davisova poháru

Jiří Veselý s Adamem Pavláskem zařídili výhru českých tenistů ve 2. kole evropsko-africké zóny Davisova poháru. V dnešní čtyřhře zdolali na antuce v Ostravě Jišaje Oliela a Jonathana Erlicha 6:2, 3:6, 6:3, výběr kapitána Jaroslava Navrátila vede nad Izraelci 3:0 a v září si zahraje o návrat do Světové skupiny. Konečnou podobu výsledku dá za rozhodnutého stavu závěrečná dvouhra.

Baráž se uskuteční 14. až 16. září, losovat se bude ve středu. Češi se nevejdou mezi nasazené týmy a narazí na poražené z letošního 1. kola Světové skupiny - Švýcarsko, Austrálii, Velkou Británii, Kanadu, Srbsko, Maďarsko, Japonsko nebo Nizozemsko.

„Jsem rád, že jsme třetí rozhodující bod získali a už můžeme být klidní,“ oddechl si Navrátil v České televizi. „Ještě jsem si nezjišťoval soupeře do baráže,“ doplnil.

Čtyřhra se zpočátku vyvíjela jasně pro český pár, který prohrál první game, ale pak získal pět her v řadě. Od začátku druhého setu ale Pavlásek i Veselý chybovali a nechali rozehrát především Erlicha. Veselý přišel o servis a zápas musel do třetí sady.

Ještě v jejím úvodu vypadali Češi v křeči, ale za pomoci publika začali hrát aktivněji. Ve čtvrté hře získali po Pavláskově ráně Olielův servis a dovedli zápas k výhře.

„Čtyřhra byla těžká, protože se Izraelci oklepali, ve druhém setu byli lepší a jsem rád, že jsme to nakonec zvládli,“ řekl Pavlásek. „Neměli co ztratit a šli do toho uvolněně. Jsem strašně rád, že jsme to dotáhli ve třech zápasech,“ řekl Veselý.

První body získali Češi v pátečních dvouhrách. Domácí jednička Veselý ztratil jen jeden game a Pavlásek uspěl při své singlové daviscupové premiéře. Zápasy evropsko-africké zóny, do které Češi loni sestoupili ze Světové skupiny, se hrají pouze dva dny a každé utkání jen na dva vítězné sety.

Tenisté začínají v soutěži novou éru bez bývalých opor Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, kteří se postarali o tituly v letech 2012 a 2013.

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1