Tenisté slaví. Porazili Izrael a v září si zahrají o návrat mezi elitu Davisova poháru | info.cz

Články odjinud

Tenisté slaví. Porazili Izrael a v září si zahrají o návrat mezi elitu Davisova poháru

Jiří Veselý s Adamem Pavláskem zařídili výhru českých tenistů ve 2. kole evropsko-africké zóny Davisova poháru. V dnešní čtyřhře zdolali na antuce v Ostravě Jišaje Oliela a Jonathana Erlicha 6:2, 3:6, 6:3, výběr kapitána Jaroslava Navrátila vede nad Izraelci 3:0 a v září si zahraje o návrat do Světové skupiny. Konečnou podobu výsledku dá za rozhodnutého stavu závěrečná dvouhra.

Baráž se uskuteční 14. až 16. září, losovat se bude ve středu. Češi se nevejdou mezi nasazené týmy a narazí na poražené z letošního 1. kola Světové skupiny - Švýcarsko, Austrálii, Velkou Británii, Kanadu, Srbsko, Maďarsko, Japonsko nebo Nizozemsko.

„Jsem rád, že jsme třetí rozhodující bod získali a už můžeme být klidní,“ oddechl si Navrátil v České televizi. „Ještě jsem si nezjišťoval soupeře do baráže,“ doplnil.

Čtyřhra se zpočátku vyvíjela jasně pro český pár, který prohrál první game, ale pak získal pět her v řadě. Od začátku druhého setu ale Pavlásek i Veselý chybovali a nechali rozehrát především Erlicha. Veselý přišel o servis a zápas musel do třetí sady.

Ještě v jejím úvodu vypadali Češi v křeči, ale za pomoci publika začali hrát aktivněji. Ve čtvrté hře získali po Pavláskově ráně Olielův servis a dovedli zápas k výhře.

„Čtyřhra byla těžká, protože se Izraelci oklepali, ve druhém setu byli lepší a jsem rád, že jsme to nakonec zvládli,“ řekl Pavlásek. „Neměli co ztratit a šli do toho uvolněně. Jsem strašně rád, že jsme to dotáhli ve třech zápasech,“ řekl Veselý.

První body získali Češi v pátečních dvouhrách. Domácí jednička Veselý ztratil jen jeden game a Pavlásek uspěl při své singlové daviscupové premiéře. Zápasy evropsko-africké zóny, do které Češi loni sestoupili ze Světové skupiny, se hrají pouze dva dny a každé utkání jen na dva vítězné sety.

Tenisté začínají v soutěži novou éru bez bývalých opor Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, kteří se postarali o tituly v letech 2012 a 2013.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie