Tolik krve ze mě nikdy neteklo, říká Kočí. Od slavné bitky s Chárou v NHL uplynulo deset let | info.cz

Články odjinud

Tolik krve ze mě nikdy neteklo, říká Kočí. Od slavné bitky s Chárou v NHL uplynulo deset let

Jak ten čas letí... Tento týden to bylo už deset let od slavné rvačky českého drsňáka Davida Kočího s bostonským obrem Zdenem Chárou. Borec Chicaga vinou zlomeniny nosu silně krvácel, kapitán Bruins tehdy odjížděl jako vítěz. Jediná česká těžká váha v NHL teď pro iSport.cz zavzpomínala na ostrou rvačku a rozmluvila se také o současné lize bez rváčů. „Doba bitkařů už se nikdy nevrátí,“ myslí si šestatřicetiletý Kočí.


25. říjen 2007 byl dnem, kdy se Chicago vydalo na led Bostonu a pro vás zápas skončil pohledem na proud vlastní krve. Popište nám, co přesně se tehdy na ledě stalo?

„Boston tehdy tuším tři zápasy v řadě prohrál a potřeboval se něčím nakopnout. Já jsem v tu chvíli agresivně šel do předbrankového prostoru, ale prát jsem se nechtěl. Vznikla mela, Zdeno Chára si mě vytáhnul a byla z toho rvačka.“Která pro vás skončila dost nepříjemně.

„Tenhle zápas se hrál v neděli a já si bohužel den předtím v Torontu zlomil nos, ale asi tušíte, jak to tehdy chodilo. Moc jsem to nikde v šatně neříkal a normálně jsem hrál. Tehdy jsem hrál svou první sezonu v NHL a chtěl jsem se udržet v týmu za každou cenu. V Bostonu jsem se moc prát nechtěl, ale tak to je, jinak to v tu chvíli nešlo.“

Takže čistou ránu do nosu od Cháry jste nedostal?

„Dostal jsem ránu do přilby, která mě sekla do nosu a ten se pak následně zkroutil a z toho vzniklo tak velké množství krve. Tolik ji ze mě určitě nikdy neteklo.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 
Přejít na homepageVíce z kategorie