Tragédie! Takhle nikoho neporazíme, říká Radakovič po blamáži Sparty v Srbsku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragédie! Takhle nikoho neporazíme, říká Radakovič po blamáži Sparty v Srbsku

Tragédie! Takhle nikoho neporazíme, říká Radakovič po blamáži Sparty v Srbsku

Hodně nepovedenou soutěžní premiéru v dresu Sparty má za sebou srbský obránce Uroš Radakovič. Po přestupu z Olomouce dostal šanci v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy ve své rodné vlasti na půdě Subotice a svým výkonem se podepsal pod prohru 0:2, po níž Pražanům hrozí brzké vyřazení ze soutěže.

„Omlouvám se fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. To, co jsme předváděli na hřišti, byla tragédie. Takhle Sparta nemůže hrát,“ připustil pro sparťanský web Radakovič.

Sám se v úvodu trápil s rozehrávkou a při aktivním napadání od domácích kazil přihrávky. Jednou dokonce založil soupeři nebezpečný brejk. „Všichni jsme ztráceli míče, to si nesmíme dovolit,“ uvedl čtyřiadvacetiletý stoper.

Se spoluhráči neubránil soupeřovu standardku, druhý gól pak domácí přidali po narážečce a střele z hranice vápna. „Oni nám dali gól ze standardky, pak to trefili, my bohužel naše šance nedali. Pořád ale máme před sebou odvetu a musíme věřit. Dnes nám to nešlo, musíme být klidnější na míči a mít lepší koncentraci. Takhle neporazíme nikoho,“ prohlásil Radakovič.

Přes porážku věří, že za týden v odvetě předvede Sparta lepší výkon a duel ještě zvrátí. „Na Letné můžeme porazit kohokoliv, ale musíme pracovat mnohem lépe. Věřím, že to doma zvládneme,“ dodal Radakovič.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.