Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tři o trůn. Plíšková je virtuální jedničkou. Kdo a jak ji může ohrozit?

Tři o trůn. Plíšková je virtuální jedničkou. Kdo a jak ji může ohrozit?

Všechny trumfy drží ve svých rukách. Tenistka Karolína Plíšková se může stát první českou jedničkou žebříčku WTA, a nemusí k tomu ve Wimbledonu předvést extra výkon. Tak velký náskok má na své dvě konkurentky Simonu Halepovou a aktuální královnu Angelique Kerberovou. Rumunka potřebuje dojít minimálně do semifinále, aby Plíškovou přeskočila, Němce nebude stačit nic menšího než obhajoba loňského finále.


Pokud by česká tenistka prošla alespoň do čtvrtfinále All England Clubu, dostane své rivalky pod ještě větší tlak. Pak by totiž Halepová potřebovala finále a Kerberová titul, aby se bodově dostaly před Plíškovou.

Ač je pro Plíškovou největší výzvou grandslamové vítězství a o prvním místě světa mluví s lehkým despektem, uvědomuje si, jak velké vyznamenání by to pro ni bylo. Martina Navrátilová se stala jedničkou teprve pod americkou vlajkou, jinak tak vysoko žádná Češka nevystoupala.„Nepovede se to každému, jenom normálními výsledky, když každý turnaj hrajete čtvrtfinále, takhle vysoko nevylétnete. Pořád je hodně těžký se na jedničku dostat. Nechci to dávat na stejnou úroveň jako grandslam, ale je to pro mě hned za ním. Vypovídá to o vaší solidnosti posledních dvanácti měsíců. Někdo může zahrát jeden dobrý turnaj, někdo dva, ale tohle chce konzistenci po celý rok. Bylo by hezký se na jedničku dostat,“ prohlásila Plíšková před Wimbledonem, do kterého vstoupila úterním vítězstvím nad Ruskou Rodinovou.

Halepová první kolo v pondělí vyhrála, Kerberovou vstup do travnatého grandslamu také zvládla bez problémů.

Více na webu iSport.

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1