Třinec se do finále Ligy mistrů nepodívá, s Finy prohrál v rozstřelu. Nepostoupil ani Liberec | info.cz

Články odjinud

Hokejisté Třince zůstali těsně před branami finále Ligy mistrů. Týden po porážce 2:4 na ledě Jyväskylä dnes finského soupeře stejným poměrem zdolali doma, ale rozhodující a postupový gól jim vstřelil v penaltovém rozstřelu Jarkko Immonen.

Finský celek ve finále 6. února narazí na vítěze druhého semifinálového dvojzápasu Vaxjö - Liberec.

Třinec v odvetě s Jyväskylä prohrával 1:2, ale ve druhé třetině vyrovnal Michal Kovařčík a ve třetí dvacetiminutovce se mezi střelce zapsali David Musil a Ondřej Kovařčík. V prodloužení gól nepadl a o postupujícím rozhodly až nájezdy. Zatímco domácí nedali ani jeden ze čtyř, hosté uspěli ve třetí a čtvrté sérii.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Liberec podlehl ve Växjö 1:6

Hokejisté Liberce prohráli v semifinále Ligy mistrů na ledě Växjö 1:6 a po domácím remíze 1:1 se se soutěží loučí. Lídr švédské ligy se utká o triumf v úterý 6. února v domácím prostředí s finským celkem JYP Jyväskylä, který vyřadil Třinec. Växjö rozhodlo o postupu už v první třetině, kterou ovládlo 3:0.

Liberec nenavázal na úspěchy z předešlých dvou kol play off, kdy dokázal navzdory úvodní domácí porážce postoupit. Zvládl to v osmifinále proti vítězi minulých dvou ročníků Frölundě i ve čtvrtfinále s Curychem.

Přesto je pro Bílí Tygry, kteří se zúčastnili všech čtyř ročníků obnovené Ligy mistrů, semifinálová účast v této sezoně historickým úspěchem.