Tučňáci slavili 25 let od zisku Stanley Cupu. Jágr se musel omluvit, jako jediný ještě hraje

Michaela Kratochvílová

05. 12. 2016 • 11:56

Pittsburgh má za sebou víkend plný oslav, tamní hokejový tým Penguins si připomínal 50 let od svého vzniku a zároveň také 25 let od zisku prvního Stanley Cupu. Na setkání nesměly chybět hvězdy, které tehdy klub ke slavné trofeji dovedly. Jediný, kdo se musel omluvit, byl Jaromír Jágr. 

Mario Lemieux, Peter Taglianetti, Bryan Trottier, Paul Stanton nebo třeba Paul Coffey. Hvězdy, které před pětadvaceti lety byly přitom, když Pittsburgh Penguins získali první Stanley Cup, se sjely do města oceli, aby oslavili čtvrtstoletí od slavného triumfu.

Na slavnosti ovšem chybělo slavné levé křídlo s osmašedesátkou na zádech. Omluvenka čtyřiačtyřicetiletého Jaromíra Jágra pobavila představenstvo klubu i fanoušky. Útočník jako jediný z party stále hraje NHL a v den oslavy nastoupil v dresu Floridy proti Ottawě.

Neuvěřitelná a stále pokračující kariéra Jaromíra Jágra se tak stala hitem na sociálních sítích. „Kde je Jaromír Jágr,“ zeptal se jeden z fanoušků. „Hraje hokej,“ lakonicky konstatoval klub v odpovědi na Twitteru. „Jeden z hochů stále hraje,“ upozornil další příznivce klubu a přidal k tomu patřičně udivený emotikon.

 

Někdejší spoluhráči i zástupci vedení klubu na Jaromíra Jágra vzpomínali. "Už tehdy při draftu se každý ptal po Jágrovi. Jaromír všem řekl, že nepřijede z Československa. Když jsme se zeptali my, vzkázal:'Budu tam!' Zbožňoval totiž Maria Lemieuxe a chtěl hrát v dresu Tučňáků," vzpomínal na osmnáctiletého rošťáka s legendárním účesem tehdejší generální manažer klubu Craig Patrick.

Jágr už má za sebou 1652. start v soutěži, čímž se v historickém pořadí podle počtu odehraných zápasů vyrovnal čtvrtému Marku Recchimu. Zároveň se Jágr opět přiblížil i k druhé příčce v produktivitě všech dob a na Marka Messiera ztrácí už jenom sedm bodů.


SDÍLET