Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ty už víš, kudy běží zajíc. Já jsem Mirek Dušín. Barvité odposlechy z Peltovy dotační aféry

Ty už víš, kudy běží zajíc. Já jsem Mirek Dušín. Barvité odposlechy z Peltovy dotační aféry

Pamatujete si na hru Petra Čtvrtníčka „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ jako reakci na korupční skandál v českém fotbale před 13 lety? Brzy se fanoušci můžou možná těšit na pokračování. Česká televize zveřejnila přepis části policejních odposlechů v případu dotační kauzy ministerstva školství, ve kterých komunikovala Simona Kratochvílová, někdejší náměstkyně ministryně školství Kateřiny Valachové, s nyní již bývalým předsedou FAČR Miroslavem Peltou. 


Z odposlechů je zřejmé, že si Kratochvílová uvědomovala, jaké zdrcující následky pro ni spolupráce s Peltou může mít.  „Co když někdo zveřejní ty naše SMS? To by mi fakt skončil život,“ dala najevo v jednom z telefonátů. Pelta na to zareagoval s klidem: „Já bych z toho vybruslil.“Kratochvílová opakovaně Peltovi zdůrazňovala, že její reputace by se v takovém případě ocitla v troskách. „Já bych to neměla nejhorší doma, ale před všema lidma, se kterýma dvacet let dělám. Já jsem Mirek Dušín, chápeš?“

Přirovnání k hrdinovi Rychlých šípů jí Pelta vyvrátil jadrnou odpovědí. „Ty jsi šíbr. Ty jsi vychcaná, já to na tobě vidím. Ty už víš, kudy běží zajíc,“ řekl na adresu bývalé náměstkyně ministryně.

Oba dva se spolu bavili mimo jiné o projektu vybudování sportovního areálu, na který měla dostat jesenická radnice patnáctimilionovou dotaci. Přestože byl projekt podle náměstka pro řízení sekce sportu a mládeže na ministerstvu školství Karla Kováře „velmi kvalitní“, nakonec dotaci neobdržel, protože v něm chyběl jeden formální dokument. Podle informací České televize policie zmíněný projekt prošetřuje. 

Celý článek a přepis rozhovoru najdete na iSport.cz. 

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1