Ukrajinští poslanci zvažují zákaz přenosů z fotbalového MS, chtějí zabránit „popularizaci země-agresora“ | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ukrajinští poslanci zvažují zákaz přenosů z fotbalového MS, chtějí zabránit „popularizaci země-agresora“

Ukrajinští poslanci zvažují zákaz přenosů z fotbalového MS, chtějí zabránit „popularizaci země-agresora“

V ukrajinském parlamentu se objevil návrh zakázat ukrajinským televizím vysílat přenosy z mistrovství světa ve fotbalu, které zakrátko začne v Rusku. Návrh podpořil parlamentní výbor pro svobodu slova, uvedl dnes list Ukrajinska pravda. Zákaz má podle autorů návrhu zabránit „popularizaci země-agresora“.

Kyjev obviňuje Rusko z "dočasné okupace" Krymu i části východoukrajinského Donbasu, ovládnutého proruskými separatisty v krvavém konfliktu, který si od jara 2014 vyžádal více než 10.000 mrtvých. Moskva obvinění z vojenské podpory separatistů odmítá.

Šampionát začne 14. června. Přestože úřady opakovaně varovaly Ukrajince, že cestovat do Ruska může být nebezpečné, vstupenky na utkání si zakoupilo na 5000 fanoušků. Prezident Petro Porošenko nakonec prohlásil, že ukrajinští fanoušci si mají sami rozhodnout, zda pojedou na mistrovství do země, která podniká agresi proti Ukrajině.

Přenosy z šampionátu v Rusku odmítla zakoupit veřejnoprávní televize, všechny zápasy mají ale vysílat televize Inter a NTN, připomněla ruská agentura Interfax.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.