Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Unikát! V 70 mistrem světa v triatlonu: málem se utopil, trénuje 25 hodin v týdnu

Unikát! V 70 mistrem světa v triatlonu: málem se utopil, trénuje 25 hodin v týdnu

Sedmdesátka na krku, co teď? Sednout k televizi a skuhrat nad těžkostmi života a chatrným zdravím? Ne, Miloslav Bayer výše napsané předsudky navzdory důchodovému věku mačká a hází do koše. Zvládá několik ironmanských triatlonů ročně a letos se dokonce stal mistrem světa! „Mladí mi říkají: Mildo, když tě vidíme, tak se stáří nebojíme, ale těšíme se na něj,“ vypráví se smíchem český triatlonový matador.

Všechna čest, Miloslav Bayer je nezastavitelný. V minulosti jezdil závodně na kole a hrál tenis, jakmile se ale počátkem 80. let objevil na scéně triatlon, propadl mu. Od roku 1982 absolvoval 124 závodů na ironmanské distanci (1,8 km plavání – 180 km na kole – 42,2 km běhu) a bezpočet závodů na kratší vzdálenosti. „Z Čechů jich absolvoval víc než jen Petr Vabroušek, který má možná 170 startů,“ vypráví se skromností sobě vlastní.

Také letos má Bayer za sebou skvělou sezonu. Stal se mistrem světa ve středním triatlonu (seriál CHALLENGE) a vítězem českého poháru v dlouhém triatlonu, za což byl v sobotu oceněn na slavnostním večeru Král triatlonu. Ačkoliv oba úspěchy získal ve své věkové kategorii nad 70 let, stále se ve startovním poli drží mnohem mladších borců.

„Vážím si úspěchů ve své kategorii, důležitější pro mě ale je, jak dokončuji závody v celkovém pořadí. Když se postavím na start prestižního závodu v Klagenfurtu, tak tam z 2500 účastníků budu tak na 700. místě, to je super. Z toho mám mnohem větší radost. Kdybych měl být desátý od konce, tak toho nechám. To mi ego nedovolí. Jinými slovy: s triatlonem skončím teprve ve chvíli, kdy začnu dostávat na zadek,“ má jasno.

Celý článek si přečtěte na iSport.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744