V Americe řeší hostesky na Tour, ptali se i českého sponzora | info.cz

Články odjinud

V Americe řeší hostesky na Tour, ptali se i českého sponzora

Z většiny velkých cen ve formuli 1 stejně jako z dalších velkých cyklistických závodů hostesky zmizely. Na Tour de France se ale nic nemění, i tento rok krásné ženy asistovaly u předávání cen nejlepším jezdcům. Zavedená praxe se řeší v článku listu New York Times, který oslovil i přední sponzory závodu včetně české automobilky Škoda.

Jako hlavní kritička současných pořádků vystupuje bývalá britská cyklistka Emma Pooleyová. „Lidé na pódiu by měli ceremoniál udělat vznešený a okouzlující. Nechápu, co s tím má dělat, jakého pohlaví jsou,“ staví se proti.

Mluvčí Tour Fabrice Tiano odmítá, že by ředitel Christian Prudhomme zvažoval jakoukoliv diskuzi o změnách. „Během mužských závodů máme na pódiu ženy, při ženských závodech je to naopak,“ vysvětlil.

I to však Pooleyová odmítá a připomíná, že ženský závod při Tour má formu jednodenního závodu, který je přidružený k jedné mužské etapě. „Dovedete si představit, že by na newyorském maratonu předávali mužům trofeje pouze ženy a běžkyně by závodily jinde a měly by pouze pětikilometrovou trať?“ ptá se.Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie