V Americe řeší hostesky na Tour, ptali se i českého sponzora | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Americe řeší hostesky na Tour, ptali se i českého sponzora

V Americe řeší hostesky na Tour, ptali se i českého sponzora

Z většiny velkých cen ve formuli 1 stejně jako z dalších velkých cyklistických závodů hostesky zmizely. Na Tour de France se ale nic nemění, i tento rok krásné ženy asistovaly u předávání cen nejlepším jezdcům. Zavedená praxe se řeší v článku listu New York Times, který oslovil i přední sponzory závodu včetně české automobilky Škoda.

Jako hlavní kritička současných pořádků vystupuje bývalá britská cyklistka Emma Pooleyová. „Lidé na pódiu by měli ceremoniál udělat vznešený a okouzlující. Nechápu, co s tím má dělat, jakého pohlaví jsou,“ staví se proti.

Mluvčí Tour Fabrice Tiano odmítá, že by ředitel Christian Prudhomme zvažoval jakoukoliv diskuzi o změnách. „Během mužských závodů máme na pódiu ženy, při ženských závodech je to naopak,“ vysvětlil.

I to však Pooleyová odmítá a připomíná, že ženský závod při Tour má formu jednodenního závodu, který je přidružený k jedné mužské etapě. „Dovedete si představit, že by na newyorském maratonu předávali mužům trofeje pouze ženy a běžkyně by závodily jinde a měly by pouze pětikilometrovou trať?“ ptá se.Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.