V čem chytají extraligoví gólmani? Tragédie hokejisty i přítelkyně. A dost tajemna

iSport.cz

12. 09. 2017 • 15:46

Když už mi nejde zastavovat puky, můžu alespoň dobře vypadat. To je jistota. Airbrush, nanášení barvy stříkací pistolí na různé povrchy, zažívá v hokejové extralize boom. Je to hodně trendy záležitost, jen olomoucký fantom Branislav Konrád odchytal minulý ročník ve sněhobílé masce, ostatním strážcům brankoviště zdobily hlavu rozličné motivy. Podívejte se, k jakým malůvkám se vybraní gólmani uchýlili pro tuto sezonu. V odehraných dvou kolech bylo na co koukat!

Zlínský Libor Kašík má na masce podobizny zakladatele obuvnického impéria Tomáše Bati a obránce Luďka Čajky, který v roce 1990 zemřel na následky zranění ze zápasu. „Tomáš Baťa i Luděk Čajka jsou ve Zlíně ikony. I lidem se to líbí. Jinak mi na masce zůstaly věci, které tam mám pokaždé. Pokora, česká vlajka, přezdívka, logo klubu,“ prozradil Kašík.

Nová posila Plzně Miroslav Svoboda se drží delší dobu motivu slavné Sochy Svobody. „Je to kvůli jménu. Mám to tam už šest let. První sezona, co jsem to měl, se mi podařila, tak už jsem si to tam nechal,“ uvedl. „Myslím si, že to na té masce dobře sedí. Mám ji v podstatě každou sezonu úplně stejnou. Jenom v Havířově jsem to trochu pozměnil a to působení nebylo moc slavné, tak jsem se k tomu vrátil. Mám tam vždycky znak klubu, českou vlajku a dvě ryby vepředu. Podle svého znamení. Jinak měním jen trochu barvy podle klubu,“ doplnil Svoboda.

Sedmnáctiletý Jakub Škarek si nechal vyobrazit fotografie svých předchůdců v brance Dukly - Miloše Podhorského, Jiřího Králíka a Lukáše Sáblíka. „Loni jsem byl v kabině s Lukášem Sáblíkem, který mi hodně pomáhal. Říkal jsem si, že dát tam jenom jeho by bylo divné,“ uvedl jihlavský talent. Nechal si proto poradit, které dvě legendy vybrat. „Zvolili jsme pana Králíka a prvního historického gólmana Dukly pana Podhorského. Vzdávám jim hold, protože toho pro Duklu hokejově i lidsky udělali hodně,“ vysvětlil.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

 

 

SDÍLET