V Hollywoodu se chystá dokument o tenistce Navrátilové. Zaměří se na její roli průkopnice feminismu a LGBT | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Hollywoodu se chystá dokument o tenistce Navrátilové. Zaměří se na její roli průkopnice feminismu a LGBT

V Hollywoodu se chystá dokument o tenistce Navrátilové. Zaměří se na její roli průkopnice feminismu a LGBT

Život tenisové legendy Martiny Navrátilové se stane námětem pro dokumentární film, který bude produkovat společnost Hello Sunshine hollywoodské hvězdy Reese Witherspoonové. Snímek chce zachytit její životní příběh a to, jak hluboce ovlivnila přístup společnosti k vnímání odlišné sexuální orientace.

Jeden z úhlů pohledu nabídne novinář Glenn Greenwald, pro něhož se Navrátilová stala v dětství vzorem a jejíž příklad mu pomohl vyrovnat se s vlastní homosexualitou. Zamýšlet se bude mimo jiné nad tím, jak lidé hledají a vybírají své idoly a co prožívají, když se cítí izolováni, odsuzováni a vyloučeni ze společnosti.

Osmnáctinásobná grandslamová šampionka ve dvouhře se často vyjadřuje k řadě sociálních a politických témat a patří mezi zastánce rovnosti mezi muži a ženami.

„Jakkoliv ohromující jsou její výsledky na kurtu, blednou ve srovnání s její rolí jako průkopnice feminismu, ženského sportu, rovnosti qayů a leseb na celé planetě, transgender problematiky, práv imigrantů a práv na odlišný názor v politice,“ prohlásil Greenwald s tím, že její pozoruhodná odvaha inspirovala miliony lidí po celém světě.

„Je důležité vyprávět její příběh novým generacím mladých lidí, kteří možná nevědí, jakou roli sehrála při vytváření očekávání ohledně ženské identity a rovnosti LGBT komunity,“ uvedla šéfka digitálních médií a programu Hello Sunshine Charlotte Kohová.

Witherspoonová založila Hello Sunshine před dvěma lety s cílem pomáhat prosazení ženských autorek a jejich vyprávění příběhů a dokumentů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.