Václav Černý zaujal skauty věhlasné Barcelony

Info.cz

28. 11. 2016 • 20:14

Devatenáctiletý talent, který několikátým rokem obléká dres Ajaxu Amsterdam, zaujal skauty katalánského velkoklubu. Ti v nizozemském celku primárně sledují záložníka Donnyho van de Beeka, upoutal je ale také Václav Černý.

V případě devatenáctiletého rodáka z Příbrami se zdá, že se rozhodně vyplatil jeho brzký odchod do zahraničí. Černý už v patnácti letech podepsal smlouvu s Ajaxem, v lednu 2014 pak po dovršení šestnáctého roku, což vyžaduje UEFA, do Amsterdamu odcestoval a zapojil se do dění v klubu.

Zkraje letošní sezony působil v juniorce Ajaxu, postupně ale opět začíná zasahovat do A-týmu, jako tomu bylo v minulém roce. Tam neušel pozornosti vyhledávačů talentů Barcelony, kteří přitom primárně přijeli kvůli holandskému záložníkovi Donnymu van de Beekovi.

Skauti byli přítomni také na zápase Evropské ligy, kde přivítal domácí Ajax řecký Panathinaikos. V utkání odehrál český ofenzivní záložník plných devadesát minut a jeho výkon Kataláncům neutekl. „Barcelona pozorně sleduje Jairo Riedewalda, Riechedly Bazoera a Václava Černého,“ napsaly katalánské noviny. Pokud by se zájem do budoucna přetavil ve skutek, zahrál by si mladý Čech skutečně ve vybrané společnosti.

Více si přečtete na iSport.cz. 

SDÍLET