Ve fotbalové asociaci se propouští, končí devět lidí. Co šéf sudích Listkiewicz? | info.cz

Články odjinud

Ve fotbalové asociaci se propouští, končí devět lidí. Co šéf sudích Listkiewicz?

Státní peníze jsou a nejsou na cestě, a fotbalová asociace už proto řeší, kde najít úspory. Na Strahově tak do srpna skončí devět lidí, další propouštění patrně bude následovat. Mluví se také o tom, jak se finanční nouze dotkne předsedy komise rozhodčích Michala Listkiewicze.

Celý sport, nejenom fotbal, čeká, zda ministerstvo pustí slíbené peníze z Programu V. Ty měly pokrýt výdaje na provoz asociací. Protože se tak zatím neděje, přicházejí škrty.

 

Už koncem května schválil výkonný výbor na návrh generálního sekretáře Rudolfa Řepky bod s názvem Návrh změn organizační struktury FAČR a zeštíhlení sekretariátu FAČR. Co to znamená?

„FAČR se rozhodla kvůli nutným úsporným opatřením ukončit v průběhu období červen-srpen 2017 spolupráci s devíti fyzickými osobami. Jejich konkrétní jména sdělovat nebude, protože k tomu nemá jejich svolení. Z důvodu současné katastrofální finanční situace ve sportu v Česku je velmi pravděpodobné, že bude asociace nucena přistoupit k dalším opatřením v rámci personálních změn, a to již na nadcházejícím zasedání VV FAČR, které proběhne 27. června 2017.“Krácení se dotýká osob z úseku financí, žen, ale také například ze skladu. Ze známějších pak Martina Syneckého, bezpečnostního manažera asociace. Marcel Chládek, generální manažer fotbalových reprezentací a akademií, své působení na FAČR ukončil ke konci května sám. „Pochopil současnou situaci...,“ podotkl k tomu zdroj z asociace.

Celý článek najdete na iSport.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie