Vedení českého fotbalu narazilo do zdi. Nového šéfa asociace se nepodařilo zvolit ani napotřetí | info.cz

Články odjinud

Vedení českého fotbalu narazilo do zdi. Nového šéfa asociace se nepodařilo zvolit ani napotřetí

Patem skončila dnešní volba nového šéfa fotbalové asociace. Martin Malík ani Petr Fousek nezískali ve třetím kole potřebný počet hlasů. Opakoval se tak znovu stejný scénář a nic na tom nezměnila ani předcházející schůzka obou komor s Ligovou fotbalovou asociací, která řídí profesionální soutěže, kde se mělo dojednat odstoupení jednoho z kandidátů. 

Valná hromada se ještě letos sejde mimořádně znovu a pokusí se předsedu zvolit. Po dnešním schválení úpravy stanov prodloužili delegáti mandát nynějšímu výkonnému výboru. Předsedou by tak dál mohl zůstat Miroslav Pelta, přestože je ve vazbě a spolu s FAČR čelí obvinění z ovlivňování dotací z ministerstva školství.

Ve třetím kole se opakovala situace z prvních dvou. Dosavadní šéf marketingové firmy STES Malík opět vládl Čechám, bývalý generální sekretář FAČR Fousek zase moravské komoře.

Ve třetím kole potřeboval kandidát ke zvolení vyšší součet hlasů z obou komor dohromady, avšak pouze pokud by měl v každé z komor alespoň 35 procent. To se Malíkovi ani Fouskovi nepovedlo získat.

Dosavadní šéf marketingové firmy STES Malík opět vládl Čechám, kde získal 106 ze 126 hlasů a na Moravě pak 18 z 69 hlasů. Bývalý generální sekretář FAČR Fousek zase triumfoval s 51 hlasy v moravské komoře a v české ho pak zvolilo 20 delegátů. Třetího kandidáta šéfa firmy Ondrášovka Libora Dubu volili jen tři delegáti z Čech a vypadl hned v prvním kole.

Moravští delegáti byli ochotni podpořit Malíka výměnou za to, že se z výkonného výboru stáhne kontroverzní místopředseda Berbr, proti němuž ostře vystupuje hlavně slávistický předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. "Morava navrhla podporu Malíka za nekandidaturu Berbra. Čeští vyjednávači odmítli. Můj respekt k moravským delegátům valné hromady FAČR stále roste," uvedl Tvrdík na twitteru.

Slavia podporuje Fouska, Malíka zase podle spekulací médií Sparta s Plzní a přijatelným kandidátem byl údajně i pro Berbra, který má hlavní vliv v české komoře.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie