Články odjinud

Vedení Sparty je stejná pocta jako trénování německého nároďáku, ale začínáme od začátku, říká nový kouč Uwe Krupp

Vedení Sparty je stejná pocta jako trénování německého nároďáku, ale začínáme od začátku, říká nový kouč Uwe Krupp

Německý hokejový kouč Uwe Krupp dnes slavnostně v záři reflektorů podepsal dvouletý kontrakt se Spartou. Ve skutečnosti už ale v posledních dnech, jež uplynuly od dohody obou stran, naplno pracuje pro pražský klub, který touží po návratu na výsluní. Kruppovým asistentem bude Jaroslav Nedvěd.

„Je to vzrušující a já jsem opravdu nadšený, mohu jen zopakovat, že to beru jako poctu a privilegium, že mohu vést slavný klub s tak dlouhou tradicí a historií. Je to skoro taková pocta jako vést německý národní tým. Je to velmi podobné a hodně lidí sleduje, zda odvádíte dobrou práci,“ řekl novinářům dvaapadesátiletý Krupp.

Na tlak, který vyvolávají velká očekávání, je zvyklý. „Na každého trenéra je tlak. Hrál jsem za Kolín nad Rýnem a pak jsem ho i trénoval, naposledy Eisbären Berlín, předtím německá reprezentace... Všude ten tlak byl, je součástí téhle práce,“ podotkl Krupp. „Udělám všechno, abychom uspěli a lidé mohli být na Spartu hrdí. Vím, že poslední sezona nebyla dobrá, tak snad se nám povede lépe,“ přál si Krupp.

Na předchozí adrese v Eisbärenu Berlín došel až do finále, přesto cítil, že už byl čas jít. „Myslím, že každý trenér uzavírá ve svém týmu určitý kruh. Podpisem kontraktu vše začíná a je to jako když ručičky obíhají ciferník. Čas běží. Taková je realita. V Berlíně jsem nedosáhl na titul a já i klub jsme cítili, že je čas na změnu, což je ale naprosto v pořádku. Nový hlas má zase nový dopad na tým,“ konstatoval Krupp.

Nabídek měl více. „Neměl jsem moc času si v klidu sednout a všechno si v klidu probrat. Měl jsem i ten nápad, že bych se vrátil zpátky do Severní Ameriky, ale Petr (Bříza) s Michalem (Brošem) a Jardou (Nedvědem) byli velmi upřímní,“ řekl Krupp.

V těchto dnech už probírají společně složení kádru. „Pomáhají mi právě (sportovní manažer) Michal Broš a Jaroslav Nedvěd. Znají dobře mladé hráče, kterým jsme se hlavně věnovali v těch předchozích dnech, podíváme se také na video, abychom mohli dělat rozhodnutí,“ přiblížil Krupp. Nevyloučil zahraniční posily, ale ne za každou cenu. „Jde o český tým, takže když už přivedeme zahraničního hráče, musíme si být jistí jeho kvalitami.“

Sám také musí udělat zásadní rozhodnutí o obsazení střídačky. „Máme tu Jaroslava Nedvěda a ostatní pozice ještě řešíme. Věřím ale, že dojdeme k dobrému rozhodnutí,“ uvedl Krupp.

Cíl do sezony si dává jako vždy stejný - vyhrát co možná nejvíce zápasů. „Abychom skončili co nejvýše, ale každá soutěž dnešní doby je hodně vyrovnaná; od NHL až po Německo, Švýcarsko nebo Česko, všude máte několik silných týmů,“ podotkl Krupp. „Je to velká výzva, ale zároveň jedna z mnoha, protože ty přichází pořád nějaké. Potřebujeme dobře odstartovat. Jakmile odehrajeme deset dvanáct třináct zápasů a změříme síly se všemi, budeme mít lepší přehled, jak na tom jsme,“ doplnil Krupp.

S německými hráči s českými předky o Spartě nehovořil. „Vše se seběhlo velmi rychle, takže napřímo jsem s nikým na tohle konkrétní téma nehovořil. Letmo jsem byl ale v kontaktu s Pavlem Grossem, který zná Spartu velmi dobře, a říkal mi, že mu mohu zavolat kdykoliv s jakoukoliv otázkou,“ prozradil Krupp.

Českou metropoli zná vítěz Stanley Cupu velmi dobře. "Vím o reputaci Prahy ve světě. Byl jsem tu už před lety na mistrovství světa a od té doby jsem město párkrát znovu navštívil. Zrovna včera jsme byli s dětmi v zoologické zahradě. Jde o nádherné město a já jsem moc šťastný, že jsem tady," pochvaloval si Krupp.

„Jsme si samozřejmě vědomi toho, že nepočítaje slovenské trenéry, čistě zahraniční kouč tu v extralize ještě nebyl. Ale postupně si říkáme, že jsme ten krok vlastně mohli udělat už dřív. A když byla možnost sáhnout po Uwem, nebylo nad čím přemýšlet,“ poznamenal manažer Broš.

Klubovému vedení se líbí skutečnost, že Krupp nezná jednotlivé hráče, nemá je tedy nijak zaškatulkované. „Všichni začínají od začátku a startují ze stejné čáry. A mohou si být jistí, že budou hrát jen podle vlastních výkonů. Máme také informace o tom, že Uwe je tvrdý kouč. Vyžaduje poctivou práci a přístup, takže když se mu třeba něco nelíbí na tréninku, dá to jasně najevo, ale každý by za něho dal ruku do ohně,“ doplnil Broš.

 

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818