Články odjinud

Vedoucí Opava si chce zajistit historický postup, čeká ji ale tuhý boj

Vedoucí Opava si chce zajistit historický postup, čeká ji ale tuhý boj

Na jaře se čeká vyrovnaný boj o dvě postupová místa do první ligy, protože vedoucí Opavu a páté Pardubice dělí po podzimu v tabulce pouhé tři body. Start jarní části FNL omezují problémy s mrazem, takže se tento týden odehraje jediný z osmi plánovaných zápasů. Téměř kompletní 17. kolo bylo odloženo a v původním termínu se odehraje pouze nedělní duel Žižkova s Olympií.

Změna programu ale nic nemění na ambicích účastníků FNL. Opavští lídři vedou o bod před Třincem a o dva před Příbramí a nechtějí přijít o historický postup jako loni, kdy skončili třetí za Olomoucí a Ostravou. Naše cíle zůstávají neměnné. Stále vnímáme nový formát první ligy (s nadstavbovou částí a baráží o udržení) tak, že je letos poslední možnost se do ní dostat. Jasným cílem je tak postoupit do nejvyšší soutěže, vše ostatní je vedlejší, citoval oficiální web soutěže předsedu představenstva Opavy Marka Hájka.

Jsem přesvědčený, že mužstvo je připraveno na to, aby postoupilo. Tým je silný a já mu věřím, doplnil kouč slezského celku Roman Skuhravý. Do Opavy například přestoupil obránce Jaroslav Svozil ze Znojma, na hostování přišli záložník Jakub Janetzký z Jablonce a útočník Ondřej Kotlík z Dukly.

Po roční pauze se chce mezi elitu vrátit i třetí Příbram. Myslím, že kádr na to máme. Ztrácíme bod na druhé místo a dva body na první, takže pevně věřím, že se nám ten postup podaří," uvedl ředitel středočeského klubu Jan Starka. Do Příbrami se v zimě například vrátili brankář Milan Švenger a útočník Miroslav Slepička.

Čtvrté České Budějovice ztrácejí tři body na Opavu a dva na Třinec. K postupu se hlásíme, bylo by alibistické říkat, že ne. Jsem přesvědčen, že po sportovní stránce nejsme horší než týmy kolem nás, řekl generální manažer Dynama Martin Vozábal. Budějovice půjdou do jara i s navrátilcem do obrany Milanem Nitrianským.

Rozhodnutý není ani boj o záchranu. Čtrnácté Vítkovice mají jen bod náskok na předposlední Ústí nad Labem a dva body na poslední Frýdek-Místek, který v lednu převzal nový kouč Martin Pulpit.

Máme 12 bodů, většinou 30 až 32 bodů stačí na záchranu. Potřebujeme proto udělat 20 bodů, uvedl ústecký trenér Aleš Křeček. Soustředíme se na svůj tým a na naše hráče, ale vnímáme, že Frýdek-Místek i Vítkovice nespí a také se snažily své týmy posílit. Ale věřím, že v boji o záchranu budeme úspěšní, dodal kouč, jehož týmu mají pomoci i zimní posily, brankář Petr Vašek, útočník Alexander Jakubov či obránce Jakub Pokorný.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie