Velká sláva ve Skalné: Nedvěd si zahrál se synem, brankář se z něj rozklepal | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velká sláva ve Skalné: Nedvěd si zahrál se synem, brankář se z něj rozklepal

Velká sláva ve Skalné: Nedvěd si zahrál se synem, brankář se z něj rozklepal

Před více než 30 lety se ve Skalné Pavel Nedvěd učil kopat do balonu, v sobotu se coby držitel Zlatého míče vrátil, aby si zahrál mistrovský zápas. Spolu se svým synem a celoživotním kamarádem Tomášem Pěčkou. Domácí nakonec padli 1:4 a 45letá legenda nesla porážku těžce. „Pokaždé chci vyhrát! I když je to jen zábava,“ řekl po utkání.


Takhle narvaný areál Skalná snad ještě nezažila. Hřiště lemovaly zástupy fanoušků, klub nechal vybudovat mobilní tribuny. Příjezd bývalého reprezentačního kapitána vyvolal velký ohlas. Do mistrovského zápasu nastoupil poprvé od 80. let. Po boku svého syna Pavla a celoživotního kamaráda Tomáše Pěčka.

Navíc v černobílých pruhovaných dresech. Podobných v jakých v minulých letech hrál právě Juventus. „Chtěli jsme místním Skalňákům udělat radost a vyhrát pro ně,“ řekl Nedvěd po nevydařeném zápase.

Hostující Královské Poříčí se však legendy nezaleklo. Po počátečním otrkání došlo i na tvrdé souboje, po kterých hráč s číslem 11 skončil na zemi. "Nechte nám prezidenta!" zlobili se místní rodáci na tribuně, kteří celé jeho vystoupení hodně prožívali. Tři ženské sudí však tlaku odolávaly.

1080p 720p 360p
Nedvěd oblékl dres Skalné po třiceti letech. Výkon syna? Moc toho nenaběhal, proto jsme prohráli, smála se legenda


Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.