Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velký přestup: Ronaldo míří do Juventusu Turín, Real přijal nabídku za 100 milionů eur

Velký přestup: Ronaldo míří do Juventusu Turín, Real přijal nabídku za 100 milionů eur

Real Madrid oficiálně potvrdil, že Cristiano Ronaldo půjde hrát za Juventus Turín. Přestup roku už v posledních dnech avizovala zahraniční média, až teď se k tomu ale klub oficiálně vyjádřil. Nabídka italského giganta byla ve výši 100 milionů eur. Španělský vítěz Ligy mistrů nicméně v oficiálním prohlášení k Ronaldovu odchodu prohlásil, že Real Madrid bude vždy jeho domovem.

Podle italského listu Gazzetta dello Sport Ronaldo absolvoval celkem 28 telefonických rozhovorů s prezidentem Juventusu Turín Andreou Agnellim a již v minulých dnech nabídku přijal. Angelli byl spatřen na letišti v Pise, jak odlétá do Řecka, kde Ronaldo tráví dovolenou po vyřazení na mistrovství světa v Rusku. Třiatřicetiletý úřadující držitel Zlatého míče si už údajně také volal s trenérem Juventusu Massimilianem Allegrim.

Infografika dne: Mistrovství světaInfografika dne: Mistrovství světaautor: Info.cz/ČTK


O Ronaldově odchodu ze Španělska se spekulovalo delší dobu. Poprvé jej naznačil sám portugalský reprezentační kanonýr, který po květnovém vítězství v Lize mistrů prohlásil, že bylo krásné hrát za Real Madrid.

Více na iSport.cz

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867