Velký úspěch českého tenisu: Kateřina Siniaková si zahraje v Číně finále | info.cz

Články odjinud

Velký úspěch českého tenisu: Kateřina Siniaková si zahraje v Číně finále

Dvaapadesátá hráčka žebříčku ženské tenisové asociace WTA Kateřina Siniaková pokračuje ve spanilé jízdě na turnaji v čínském Šen Čenu. Poté, co v semifinále přehrála nasazenou trojku, Britku Kontaovou, se o svůj první titul utká s vítězkou klání mezi Alison Riskeovou a Camilou Giorgiovou.

Mladá česká tenistka Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělých výsledcích na čínském tenisovém turnaji v Šen Čenu. V semifinále si po bojovném výkonu poradila s britskou hráčkou Johannou Kontaovou 1:6, 6:4, 6:4 a zajistila si tak možnost premiérově získat turnajový titul na okruhu WTA.

Siniaková potvrdila, že hraje v Číně ve výborné formě. Ve druhém kole dokázala překvapivě vyřadit světovou čtyřku Rumunku Simonu Halepovou, tentokrát eliminovala další hráčku světové desítky. Britce patří v žebříčku WTA desátá příčka a na turnaji byla třetí nasazená.

O soupeřce dvacetileté hráčky TK Sparta Praha se rozhodne ve druhém semifinále, kde bojují o postup do finále osmá nasazená Američanka Alison Riskeová s Italkou Camilou Giorgiovou. Pro Kateřinu Siniakovou to bude třetí šance získat titul, předchozí dvě proměnit nedokázala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie