VIDEO: Takhle plzeňští fotbalisté slavili titul. Šádek velel s klackem z amerického obrněnce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

VIDEO: Takhle plzeňští fotbalisté slavili titul. Šádek velel s klackem z amerického obrněnce

VIDEO: Takhle plzeňští fotbalisté slavili titul. Šádek velel s klackem z amerického obrněnce

Pátý mistrovský titul během osmi sezon. Plzeňští fotbalisté si patřičně vychutnávali svůj další ohromný úspěch, který dotáhli sobotní výhrou 2:1 nad Teplicemi. Na plzeňské náměstí, tradiční centrum oslav, přijelo mužstvo před fanoušky na dvou vojenských vozidlech, která symbolizovala poraženou Slavii a Spartu. Všemu velel generální manažer klubu Adolf Šádek. Se svým pověstným klacíkem přišel i na pódium. „Jděte do…,“ prohlásil v mistrovské euforii směrem ke svým konkurentům.

Po dekoraci a předání poháru na stadionu se mužstvo přesunulo za fanoušky na náměstí Republiky. Viktoriáni, oblečení do mistrovských triček s číslem pět symbolizující počet titulů, přijeli do centra oslav stylově. Na dvou vojenských obrněncích, které představují jeden z hlavních motivů tohoto ročníku.

„Jdu s klackem proti dvěma tankům,“ prohlásil před sezonou plzeňský generální manažer Adolf Šádek v narážce na mohutné posilování Slavie i Sparty. Na konci ročníku se ale může smát on se svou zkušenou partou. Podívejte se na video:

Pokračování článku a další videa z oslav zde >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.