Články odjinud

VIDEO: Takhle plzeňští fotbalisté slavili titul. Šádek velel s klackem z amerického obrněnce

VIDEO: Takhle plzeňští fotbalisté slavili titul. Šádek velel s klackem z amerického obrněnce

Pátý mistrovský titul během osmi sezon. Plzeňští fotbalisté si patřičně vychutnávali svůj další ohromný úspěch, který dotáhli sobotní výhrou 2:1 nad Teplicemi. Na plzeňské náměstí, tradiční centrum oslav, přijelo mužstvo před fanoušky na dvou vojenských vozidlech, která symbolizovala poraženou Slavii a Spartu. Všemu velel generální manažer klubu Adolf Šádek. Se svým pověstným klacíkem přišel i na pódium. „Jděte do…,“ prohlásil v mistrovské euforii směrem ke svým konkurentům.

Po dekoraci a předání poháru na stadionu se mužstvo přesunulo za fanoušky na náměstí Republiky. Viktoriáni, oblečení do mistrovských triček s číslem pět symbolizující počet titulů, přijeli do centra oslav stylově. Na dvou vojenských obrněncích, které představují jeden z hlavních motivů tohoto ročníku.

„Jdu s klackem proti dvěma tankům,“ prohlásil před sezonou plzeňský generální manažer Adolf Šádek v narážce na mohutné posilování Slavie i Sparty. Na konci ročníku se ale může smát on se svou zkušenou partou. Podívejte se na video:

Pokračování článku a další videa z oslav zde >>>