Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vůči Rusům cítím trochu větší nenávist než k jiným soupeřům, říká Jakub Voráček

Vůči Rusům cítím trochu větší nenávist než k jiným soupeřům, říká Jakub Voráček

Nikdy se netajil tím, že zrovna proti Rusům se dokáže maximálně nahecovat. Jakub Voráček, kapitán národního týmu, v sobě nikdy nezapřel nenávist vůči komunistům, kteří pronásledovali jeho dědečka. Nedovolili mu ani hrát hokej. Doma odmala slýchával i narážky na Sověty. „Je pravda, že je tam proti Rusům trošku větší nenávist než proti jiným soupeřům,“ souhlasí český lídr před dnešním čtvrtfinálovým soubojem (od 16.15 hodin).

O to větší tedy je ve vás touha je porazit?

„U některých soupeřů je prostě větší rivalita. Jako Amerika s Kanadou. No a já takovou zdravou nenávist cítím vůči Rusákům.“Myslíte si, že by vám mohl víc vyhovovat jejich sil? Než vyloženě defenzivní pojetí Švýcarů?

„Možná bude více otevřeného prostoru, zvlášť od červené čáry k nim do třetiny. Ale uvidíme. Ze všech stran slyšíme, jak jsou rychlí, talentovaní. Nakonec ale stejně bude záležet na nás, jak to zahrajeme.“

Trenéři proházeli lajny, dlouholetého kapitána Tomáše Plekance zařadili až do čtvrté formace. Ten ale jako správný lídr přijme jakoukoliv roli, vypovídá i tohle o soudržnosti týmu?

„Určitě ano. Už se nemůžeme ohlížet na to, jestli je někdo naštvaný, nebo ne, i když Pleky určitě není. Když se vyhraje, nikdo si nebude pamatovat, jestli dal Pastrňák jeden gól nebo dva. Nebo jestli měl Voráček sedm bodů. Když se udělá úspěch, všem je to ukradený. A zvlášť nám hráčům.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.