Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vůči Rusům cítím trochu větší nenávist než k jiným soupeřům, říká Jakub Voráček

Vůči Rusům cítím trochu větší nenávist než k jiným soupeřům, říká Jakub Voráček

Nikdy se netajil tím, že zrovna proti Rusům se dokáže maximálně nahecovat. Jakub Voráček, kapitán národního týmu, v sobě nikdy nezapřel nenávist vůči komunistům, kteří pronásledovali jeho dědečka. Nedovolili mu ani hrát hokej. Doma odmala slýchával i narážky na Sověty. „Je pravda, že je tam proti Rusům trošku větší nenávist než proti jiným soupeřům,“ souhlasí český lídr před dnešním čtvrtfinálovým soubojem (od 16.15 hodin).

O to větší tedy je ve vás touha je porazit?

„U některých soupeřů je prostě větší rivalita. Jako Amerika s Kanadou. No a já takovou zdravou nenávist cítím vůči Rusákům.“Myslíte si, že by vám mohl víc vyhovovat jejich sil? Než vyloženě defenzivní pojetí Švýcarů?

„Možná bude více otevřeného prostoru, zvlášť od červené čáry k nim do třetiny. Ale uvidíme. Ze všech stran slyšíme, jak jsou rychlí, talentovaní. Nakonec ale stejně bude záležet na nás, jak to zahrajeme.“

Trenéři proházeli lajny, dlouholetého kapitána Tomáše Plekance zařadili až do čtvrté formace. Ten ale jako správný lídr přijme jakoukoliv roli, vypovídá i tohle o soudržnosti týmu?

„Určitě ano. Už se nemůžeme ohlížet na to, jestli je někdo naštvaný, nebo ne, i když Pleky určitě není. Když se vyhraje, nikdo si nebude pamatovat, jestli dal Pastrňák jeden gól nebo dva. Nebo jestli měl Voráček sedm bodů. Když se udělá úspěch, všem je to ukradený. A zvlášť nám hráčům.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744