Výborná Plíšková. Česká tenistka porazila světovou jedničku Halepovou a v Madridu si zahraje semifinále

HalfPageAd-1

ČTK, mst

10. 05. 2018 • 17:50

Česká tenistka Karolína Plíšková porazila na antukovém turnaji v Madridu poprvé na WTA Tour světovou jedničku Simonu Halepovou z Rumunska a po výhře 6:4, 6:3 je v semifinále. V něm se může utkat s Petrou Kvitovou, která se v závěru dnešního programu střetne s Ruskou Darjou Kasatkinovou.

Mobile-rectangle-3

Šestadvacetiletá Plíšková zdolala stejně starou Halepovou poprvé po šesti předchozích porážkách na okruhu. Jedinou dosavadní výhru si česká tenistka připsala předloni ve Fed Cupu.

Světová šestka Plíšková dnes většinu zápasu dominovala a zápas ukončila při podání soupeřky čistou hrou. Halepová měla navrch pouze v úvodu, kdy vzala Češce hned její první servis a ujala se vedení 2:0. Plíšková však rychle srovnala, na podání už po zbytek zápasu nezaváhala a sama připravila rumunskou antukářku o servis ještě třikrát.

Vítězstvím za 69 minut pomstila Plíšková své dvojče Kristýnu, kterou finalistka letošního Australian Open vyřadila v předchozím kole. Po výhře na turnaji ve Stuttgartu prodloužila Plíšková svou vítěznou sérii na devět utkání a zároveň ukončila patnáctizápasovou šňůru Halepové v Madridu, kde Rumunka získala tituly v předchozích dvou letech.

SDÍLET

Billboard-bottom-1