Výbuch v Evropě i divné tahy s hráči. 5 důvodů, proč Stramaccioni končí ve Spartě | info.cz

Články odjinud

Výbuch v Evropě i divné tahy s hráči. 5 důvodů, proč Stramaccioni končí ve Spartě

 282 dní. Tak dlouho trvalo působení Andrey Stramaccioniho ve funkci sparťanského trenéra. Druhá jarní ztráta (remíza s Brnem) mu zlomila vaz. Vedení klubu ho dnes odvolalo z funkce. Nahnuté to však italský kouč měl již delší dobu. Podívejte se na pět důvodů, které rozhodly o tom, že na Letné končí.

Nepostoupil do Evropské ligy

Do nového angažmá vstoupil 42letý trenér neúspěchem. Sezona bez evropských pohárů? Ve Spartě nemyslitelné. Po dvou porážkách v 3. předkole Evropské ligy s Crvenou Zvezdou Bělehrad bylo jasné, že to bude pro Pražany realita. Přesto vedení  Stramaccioniho podrželo ve funkci a upnulo se k úspěchu v HET lize. Toto prvotní zklamání však bylo prvním bodem, který nahlodal důvěru v italského trenéra.

Přestupová politika

V prvním rozhovoru po uvedení do funkce italský trenér nastínil, že mnoho posil sparťanský kádr nepotřebuje a od vedení požaduje dva, tři hráče. Doslova se vyjádřil, že potřebuje něco „special“. Do Sparty nakonec přišlo jedenáct nových hráčů, což se později ukázalo jako nešťastný krok. „Přiznávám, to je jedna z mých chyb, přivést tolik cizinců najednou nebyl dobrý nápad,“ uvedl Stramaccioni v prosincovém rozhovoru pro klubový web.

Další důvody čtetě na webu iSport.cz.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie