Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vykání je pryč, na ledě chci jít klukům příkladem, říká mentor hokejové obrany Gudas

Vykání je pryč, na ledě chci jít klukům příkladem, říká mentor hokejové obrany Gudas

Čeští hokejisté dnes měli šanci na odpočinek, zápas nebyl a trénink byl čistě dobrovolný, Radko Gudas se ho nezúčastnil.Místo toho se rozhodl projít po Kodani a šetřit síly na zítřejší duel se Švýcary. „Chceme konečně vyhrát za tři body,“ říká vousatý tvrďák. Jak zvládá roli mentora, co mu radí otec a co říká na metr rozhodčích na turnaji? Vše o MS v hokeji 2018 ZDE>>>.

Jste nejstarší český bek na šampionátu, obrana je všeobecně nezvykle mladá. Jak zvládáte roli učitele?
„Je to super, užívám si to. Mladí makají, dodávají mi energii. Rád jim pomůžu nějakou radou. Ze začátku měli přehnaný respekt, teď už jsme víc sehraní na ledě i v kabině, víc semknutí. Po dvou zápasech každý ví, co od sebe očekávat.“

Vykání z úvodního srazu už je pryč?
„Jasně! To už je pryč, hned jsme si to vyřešili.“ (smích)Přijímal jste pozvánku už s tím, že budete „tátou obrany“?
„Jo, něco takového mi bylo hned řečeno, ale nijak speciálně jsem to nebral. Musím se soustředit na to, abych klukům fyzicky i psychicky pomohl. Když budu odvádět poctivé výkony, pomůžu jim nejvíc.“

Co říkáte na výkony dvacetiletého Filipa Hronka? Proti Švédům zazářil.
„Vypadal výborně, včera se mu povedl zápas neuvěřitelně. Je super, že máme takové talenty, kteří co nevidět udělají díru do hokejového světa, máme dobře nabito. Hroňa má v Detroitu šanci, aby se do sestavy dostal už příští sezonu, potřebují obránce a on na to má.“

Čím chce jít Gudas mladším hokejistům příkladem? A jaká je atmosféra v kabině? Více na iSport.cz

 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1