Články odjinud

Williamsová Plíškovou nešetřila. V prvním kole French Open ji porazila 7:6 a 6:4

Tenistka Kristýna Plíšková nestačila v prvním kole French Open na bývalou světovou jedničku Američanku Serenu Williamsovou. S trojnásobnou pařížskou šampionkou prohrála 6:7 a 4:6. S Roland Garros se rozloučila i Denisa Allertová, která podlehla Bělorusce Aljaksandře Sasnovičové 4:6 a 3:6. Serena Williamsová, která loni porodila dceru, hraje v Paříži letos poprvé na antuce a absolvuje první grandslam od loňského triumfu v Austrálii.

Podání v prvním setu drželo i nervózní Plíškovou, která měla z třiadvacetinásobné grandslamové šampionky velký respekt a hrála opatrně. Proto se dlouho nic nedělo, až za stavu 5:6 odvrátila Plíšková setbol desátým esem v první sadě. V tie-breaku vedla česká tenistka 3:0, pak ale prohrála šest míčů v řadě a o úvodní set přišla.

Ve druhé sadě se Plíškové častěji osmělila. Vybojovala si první dva brejkboly, které sice Williamsová odvrátila esy, ale při třetím zahrála do sítě a sestra Karolíny Plíškové vedla 2:0. Jenže vzápětí výhodu nepotvrdila a dvojchybou soupeřce výhodu podání vrátila.

Po jednom z vítězných returnů Williamsová Plíškové zatleskala, ale jinak soupeřku nešetřila. Ač její pohyb nevypadal svěže, úderově měla převahu.

Na ztrátu servisu v páté hře ještě dokázala světová sedmdesátka Plíšková reagovat a srovnala na 3:3. V další hře si prohrála potřetí v utkání servis, i když už vedla 40:0, a čím dál rozehranější Serena Williamsová mířila za postupem. Plíšková ještě měla tři brejkboly na 5:5, ale šestatřicetiletá Američanka všechny ustála a využila druhý mečbol.

Allertová v duelu se Sasnovičovou přišla šestkrát o servis. Udělala osm dvojchyb a zápas ukončila 43. nevynucenou chybou. Na Roland Garros hrála potřetí a zápas vyhrála jen při své premiéře před třemi lety.