Winnipeg začal sérii s Nashvillem výhrou,Hellebuyck kryl 47 střel | info.cz

Winnipeg začal sérii s Nashvillem výhrou,Hellebuyck kryl 47 střel

Hokejisté Winnipegu zvítězili v úvodním utkání semifinále Západní konference NHL na ledě Nashvillu 4:1. Hlavním strůjcem úspěchu Jets byl Connor Hellebuyck, který kryl 47 střel, a ovládl souboj dvou gólmanů, navržených na cenu pro nejlepšího brankáře sezony. Naopak Pekka Rinne byl po dvou třetinách a třech inkasovaných gólech střídán. Dvě branky vítězů vstřelil Mark Scheifele.

Myslím, že jsme hráli dobře. Kluci přede mnou dobře blokovali a čistili prostor, abych střely viděl," uvedl Hellebuyck, jenž vytvořil nový klubový rekord v počtu chycených střel v utkání play off. Překonal tím výkony Johana Hedberga a Ondřeje Pavelce, kteří si připsal o deset zásahů méně.

Hellebuyck odolal úvodnímu tlaku Nashvillu, který ho v první třetině zasypal dvaceti střelami. Winnipeg byl mnohem produktivnější a v 15. minutě udeřil z dorážky Brandon Tanev. Další dvě branky přidali hosté v prostřední části. Z jejich deváté střely v zápase zvýšil po dalším závaru Paul Stastny a z rychlého protiútoku se prosadil Scheifele. Chvíli předtím mohl snížit Filip Forsberg, ale jeho ránu zastavila tyč.

"Byli jsme efektivní," přiznal Stastny. "Naše góly vyplývaly z toho, že jsme hráli jednoduše. Tlačili jsme se do brány a z toho vznikaly naše gólové šance. Jakmile jsme od takové hry upustili a snažili jsme se v našich protiútocích ještě přihrávat, nebo sami projít, dostali jsme se do potíží," vysvětlil.

Nashville, nejlepší tým základní části, se dočkal až na začátku třetí třetiny, v níž zakončoval Kevin Fiala nádhernou kombinaci střelou do prázdné branky. Hellebuyck, který inkasoval po 163 minutách, už ale více soupeři nepovolil. Výhru Winnipegu, jenž vyslal v utkání o 29 střel méně než soupeř, zpečetil při závěrečné powerplay Scheifele.

"Nejsme neporazitelní. Upřímně řečeno, tohle byl pravděpodobně náš nejlepší zápas v play off a jeden z nejlepších v celé sezoně. Jen jsme neměli štěstí na odrazy, ale to se stává. Jsme v pohodě, spát budeme dobře a na další utkání budeme zase připraveni," podotkl obránce Nashville P. K. Subban.