Z orloje v Brně budou kvůli titulu padat kuličky s logem Komety | info.cz

Články odjinud

Z orloje v Brně budou kvůli titulu padat kuličky s logem Komety

Z časostroje na náměstí Svobody v Brně budou ode dneška padat kuličky s logem hokejové Komety Brno, která v neděli obhájila titul mistra extraligy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. První kulička vypadla v 11:00. Za den jich takzvaný brněnský orloj vydá celkem třináct, každou hodinu jednu od 11:00 do 23:00. Akce potrvá do 5. května. Kometa získala rekordní třináctý triumf v historii.

Časostroj bude vydávat průhledné kuličky s bílým logem Komety 13 dní na oslavu třináctého mistrovského titulu. „Celkem si fanoušci mohou odnést 169 kuliček z limitované edice,“ uvedl Poňuchálek. Na kuličce s logem pracovalo město spolu s Turistickým informačním centrem města Brna.

Kometa v neděli vyhrála v Třinci páté utkání 4:1 a stejným poměrem ovládla finálovou sérii. Brnu se tak letos podařilo obhájit titul, který loni získalo po 51 letech. Díky celkově třináctému zlatu se osamostatnilo v čele historické pořadí, když za sebou nechalo Duklu Jihlava s 12 prvenstvími. Brňané dokázali získat titul dvakrát po sobě jako první klub od roku 2007, kdy se to podařilo Spartě Praha.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie