Z orloje v Brně budou kvůli titulu padat kuličky s logem Komety | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z orloje v Brně budou kvůli titulu padat kuličky s logem Komety

Z orloje v Brně budou kvůli titulu padat kuličky s logem Komety

Z časostroje na náměstí Svobody v Brně budou ode dneška padat kuličky s logem hokejové Komety Brno, která v neděli obhájila titul mistra extraligy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. První kulička vypadla v 11:00. Za den jich takzvaný brněnský orloj vydá celkem třináct, každou hodinu jednu od 11:00 do 23:00. Akce potrvá do 5. května. Kometa získala rekordní třináctý triumf v historii.

Časostroj bude vydávat průhledné kuličky s bílým logem Komety 13 dní na oslavu třináctého mistrovského titulu. „Celkem si fanoušci mohou odnést 169 kuliček z limitované edice,“ uvedl Poňuchálek. Na kuličce s logem pracovalo město spolu s Turistickým informačním centrem města Brna.

Kometa v neděli vyhrála v Třinci páté utkání 4:1 a stejným poměrem ovládla finálovou sérii. Brnu se tak letos podařilo obhájit titul, který loni získalo po 51 letech. Díky celkově třináctému zlatu se osamostatnilo v čele historické pořadí, když za sebou nechalo Duklu Jihlava s 12 prvenstvími. Brňané dokázali získat titul dvakrát po sobě jako první klub od roku 2007, kdy se to podařilo Spartě Praha.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.