Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Začalo to nepodáním ruky a teď si Koukalová opět postavila hlavu. "Do Ruska už nepojedu," říká

Začalo to nepodáním ruky a teď si Koukalová opět postavila hlavu. "Do Ruska už nepojedu," říká

Biatlonovou exhibici na závěr sezony proměnila Gabriela Koukalová ve svou show, když suverénně ovládla supersprint. V jabloneckých Břízkách se vrátila i ke kauze, kdy nepodala kvůli liknavému řešení dopingu ruku šéfovi IBU Andersi Bessebergovi při posledních závodech Světového poháru v Oslu. „Ze strany atletů jsem se setkala se samými pozitivními reakcemi,“ řekla biatlonová hvězda. „Pan Besseberg rozhodně rád nebyl,“ dodala s tím, že do Ruska příští rok nepojede. 

Pro biatlonisty skončila jabloneckým závodem sezona, v níž se Gabriela Koukalová výrazněji zapojila do boje s dopingem. Na posledním podniku Světového poháru v Oslu dokonce odmítla podat ruku šéfovi IBU Andersi Bessebergovi. Nyní by česká hvězda ráda odjela na dovolenou.Jak hodnotíte tuto sezonu z pohledu boje s dopingem?

„Doufám, že nějaké zásadní věci se v tom ještě odehrají, protože to není dořešené. Myslím si, že pan Anders Besseberg, kterému jsem nepodala ruku, se staví k této situaci nedostatečně. Snaha z jeho strany je naprosto nedostačující a z mého pohledu je to trochu výsměch. Mám pořád pocit, že jednomu národu tam hřeje židli.“

S jakými reakcemi jste se po gestu nepodání ruky setkala?

„Ze strany atletů se samými pozitivními. Všichni se spíše diví, že jsem na to našla odvahu, že by ji takovou neměli.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>