Začalo to nepodáním ruky a teď si Koukalová opět postavila hlavu. "Do Ruska už nepojedu," říká | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Začalo to nepodáním ruky a teď si Koukalová opět postavila hlavu. "Do Ruska už nepojedu," říká

Začalo to nepodáním ruky a teď si Koukalová opět postavila hlavu. "Do Ruska už nepojedu," říká

Biatlonovou exhibici na závěr sezony proměnila Gabriela Koukalová ve svou show, když suverénně ovládla supersprint. V jabloneckých Břízkách se vrátila i ke kauze, kdy nepodala kvůli liknavému řešení dopingu ruku šéfovi IBU Andersi Bessebergovi při posledních závodech Světového poháru v Oslu. „Ze strany atletů jsem se setkala se samými pozitivními reakcemi,“ řekla biatlonová hvězda. „Pan Besseberg rozhodně rád nebyl,“ dodala s tím, že do Ruska příští rok nepojede. 

Pro biatlonisty skončila jabloneckým závodem sezona, v níž se Gabriela Koukalová výrazněji zapojila do boje s dopingem. Na posledním podniku Světového poháru v Oslu dokonce odmítla podat ruku šéfovi IBU Andersi Bessebergovi. Nyní by česká hvězda ráda odjela na dovolenou.Jak hodnotíte tuto sezonu z pohledu boje s dopingem?

„Doufám, že nějaké zásadní věci se v tom ještě odehrají, protože to není dořešené. Myslím si, že pan Anders Besseberg, kterému jsem nepodala ruku, se staví k této situaci nedostatečně. Snaha z jeho strany je naprosto nedostačující a z mého pohledu je to trochu výsměch. Mám pořád pocit, že jednomu národu tam hřeje židli.“

S jakými reakcemi jste se po gestu nepodání ruky setkala?

„Ze strany atletů se samými pozitivními. Všichni se spíše diví, že jsem na to našla odvahu, že by ji takovou neměli.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.