Začalo to pláčem v šatně. Šarapovová prozradila, proč ji Serena nesnáší

iSport.cz

19. 08. 2017 • 15:24

Jsou největšími tvářemi ženského tenisu ve třetím tisíciletí. Serena Williamsová a Maria Šarapovová. Zatímco Rogera Federera s Rafaelem Nadalem pojí přátelství, ty dvě se mají v lásce asi jako oheň a voda. A chlad prý nepřichází ze Sibiře, kde se Ruska narodila. Šarapovová tvrdí, že důvodem vzájemné odtažitosti je wimbledonské finále z roku 2004. V něm coby sedmnáctiletá mladice Serenu k šoku všech zdolala a pak vyslechla, jak poražená v šatně usedavě pláče.


Již za několik týdnů vyjde biografie Marie Šarapovové s názvem „Nezastavitelná.“ Odhaluje v ní zákoutí svého života i kariéry a mimo jiné jednu ze záhad - proč má tak chladný vztah se Serenou Williamsovou.

Americkou přebornici neporazila Ruska už 18 zápasů a 13 let. Vzájemné bilanci 2:19 nejde ani říkat rivalita, tak jednostranná je. Na zápasech proti Šarapovové si dá Serena vždy dvojnásobně záležet a kořeny vzájemné nevraživosti jdou podle Rusky až do roku 2004.

Šarapovová byla tehdy sedmnáctiletou dívkou, jíž na žebříčku WTA patřila patnáctá příčka. Mnozí se ptali, zda bude skutečnou světovou extratřídou či pouhou následovnicí Anny Kurnikovové, spanilé tenistky, jež byla ještě mnohonásobně úspěšnější coby reklamní poutač.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

SDÍLET