Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záchrana před hladem: Hrdinku mnichovské olympiády Korbutovou vytáhl prodej medailí z finanční tísně

Záchrana před hladem: Hrdinku mnichovské olympiády Korbutovou vytáhl prodej medailí z finanční tísně

Bývalá sportovní gymnastka Olga Korbutová prodala řadu svých sportovních trofejí včetně tří medailí z mnichovské olympiády v roce 1972. Do aukce v USA se je podle ruských médií rozhodla dát kvůli finanční tísni a utržila dohromady 183 000 dolarů (téměř 4,7 milionu korun). Jednašedesátiletá rodačka z Běloruska žije v Arizoně.

Korbutová byla hvězdou mnichovských her, na kterých coby sedmnáctiletá gymnastka vybojovala tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Nejcennější bylo v dražbě zlato ze soutěže družstev, za které nový majitel zaplatil 66 000 dolarů (1,7 milionu korun).

„Medaile ji zachránily před hladem,“ napsala Gazeta.ru. O čtyři roky později v Montrealu rodačka z Grodna vyhrála další olympijské zlato a stříbro. Do dražby dala Korbutová přes 30 předmětů. V USA žije od roku 1991.

 

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1