Zájem Čechů o MS v Rusko je malý, s nedávným hokejem v Dánsku se poptávka nedá srovnat | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zájem Čechů o MS v Rusko je malý, s nedávným hokejem v Dánsku se poptávka nedá srovnat

Zájem Čechů o MS v Rusko je malý, s nedávným hokejem v Dánsku se poptávka nedá srovnat

Zájem o letenky na mistrovství světa ve fotbale v Rusku je mezi Čechy malý, podle prodejců letenek poptávka vzrostla jen mírně. Svou roli hraje zřejmě to, že se česká reprezentace na šampionát nekvalifikovala. Se zájmem o nedávný hokejový šampionát v Dánsku se proto poptávka nedá srovnat.

Student Agency registruje na červnové termíny šampionátu nárůst zájmu o letenky meziročně asi o osm procent. „Pokud to můžeme srovnat s nedávným mistrovstvím světa v hokeji v Dánsku, tak ten zájem je skutečně malý. Pravděpodobně i kvůli neúčasti české fotbalové reprezentace,“ uvedla ředitelka prodeje letenek Věra Janičinová. Ceny přímých zpátečních letenek na červencové finále MS začínají na 5000 korunách.

Aerolinky Travel Service zaznamenaly po letenkách do Moskvy na toto období zvýšenou poptávku od individuálních cestujících o více než 20 procent. „V porovnání s loňským rokem zaznamenáváme celkově vyšší zájem o lety do Moskvy,“ dodala mluvčí Vlaďka Dufková.

Cestovní kancelář Czech Sport Travel nabízí například zájezd na úvodní utkání Rusko - Saudská Arábie na dny 13. až 15 června za 39.990 korun včetně ubytování, vstupenky a letenky. Zájezd na finále od 14. do 16. července vyjde na 149.900 korun.

CK SLAN tour sice měla nabídku zájezdů před půl rokem v nabídce, pak ale prodej těchto zájezdů ukončila z technických důvodů. „Problémem byla především dostupnost vstupenek a na ně navázané formality s vyřizováním víz,“ uvedl Ladislav Peška z cestovní kanceláře SLAN tour.

Do turnaje, ve kterém se utká 32 národních týmů, se sice Česká republika nedostala, i českých turistů se však mohou dotknout bezpečnostní změny v registracích k pobytu v období 25. května až 25. července. Zatímco fotbaloví fanoušci to budou mít jednodušší, pro ostatní cestující se pravidla zpřísní.

„Čechům, kteří přicestují do Ruska jako diváci v období od 4. června do 15. července, stačí platný cestovní doklad a personifikovaný průkaz fanouška, tzv. FAN-ID. Fanoušci bez víza ale musí Rusko opustit nejpozději 25. července a jejich cestovní pas musí být platný ještě dalších šest měsíců po skončení platnosti FAN-ID,“ uvedl ředitel letenkového portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Turnaj začíná ve čtvrtek 14. června v moskevských Lužnikách zápasem domácího Ruska se Saúdskou Arábií. Hrát se bude na 12 stadionech v 11 městech. Největší je právě stadion v Lužnikách s kapacitou 81.000 diváků. Nejlepší dva týmy z osmi základních skupin postoupí do osmifinále, které začne v sobotu 30. června. Finále je na programu v neděli 15. července rovněž v Lužnikách.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.