Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Západní spiknutí, kampaň. Ruští poslanci vyzývají k boji na obranu obviněných sportovců

Západní spiknutí, kampaň. Ruští poslanci vyzývají k boji na obranu obviněných sportovců

Ruský parlament vyrazí do boje za obhajobu ruských sportovců, jimž Mezinárodní olympijský výbor (MOV) kvůli dopingovému skandálu zapověděl start na zimních hrách v Pchjongčchangu. Dolní komora chce vyzvat světové společenství k obraně Rusů, horní komora bude debatovat o "osobních sankcích" proti členům Světové antidopingové agentury (WADA).

Státní duma podle agentury Interfax připravuje prohlášení, v němž poukáže na "nepřípustnost zasahování politiky do olympijského hnutí". Hlasování je podle agentury TASS připraveno na pátek. Dokument bude obsahovat výzvu světovému společenství, aby "odmítlo praxi halasných obvinění ruských sportovců".

Rada federace se suspendováním Rusů bude zabývat na zvláštní schůzi příští úterý. Podle zprávy listu Izvestija budou na zasedání pozváni ruští sportovci a nejmenovaní diplomaté. Šéf výboru pro ochranu státní svrchovanosti Andrej Klimov listu řekl, že cílem je vypracovat odvetná opatření.

"Proti Rusku pracují profesionálové. Je nám známo, že američtí činitelé doslova vnucovali zahraničním diplomatům a veřejně činným osobnostem zneužití sportovní tématiky proti nám," řekl Klimov. Tyto praktiky chce horní parlamentní komora "vynést na světlo boží".

Zvláštní pozornost chtějí senátoři věnovat členům WADA, kteří se na odhalování organizovaného dopingu v ruském sportu podíleli. "Víc než polovina členů WADA jsou zástupci členských států NATO, jehož cílem je bojovat proti Rusku. Netvrdíme, že každý z nich je tajným agentem aliance, ale v praxi to vypadá právě tak," řekl Klimov.

Podle informace Izvestijí chce Rada federace rozhodnout o osobních sankcích vůči členům WADA a hodlá zastavit vyplácení ruských příspěvků.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.