Zápas o všechno. Čeští hokejisté se odpoledne utkají s Američany o naději na medaili | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zápas o všechno. Čeští hokejisté se odpoledne utkají s Američany o naději na medaili

Zápas o všechno. Čeští hokejisté se odpoledne utkají s Američany o naději na medaili

Národní hokejový tým se utká ve čtvrtfinále mistrovství světa v Kodani od 16:15 s Američany a pokusí se je stejně jako na olympijských hrách v Pchjongčchangu zdolat, aby měli šanci ukončit šestiletý medailový půst. Trenéři před zápasem tají, zda postaví do branky Davida Ritticha, nebo Pavla Francouze.

Vítěze čeká v sobotu v Kodani úspěšnější z duelu mezi Švédskem a Lotyšskem, který se hraje od 20:15, stejně jako zápas Finsko - Švýcarsko. O čtvrté místo v semifinále se utkají od 16:15 Rusko a Kanada.

Samostatná česká reprezentace sehrála s USA 21 zápasů, z nichž jedenáct vyhrála, jeden remizovala a devět prohrála. V únoru na olympijských hrách Jandačův výběr vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Z českého kádru u toho byli brankář Francouz, obránci Adam Polášek, Michal Jordán a útočníci Roman Červenka, Roman Horák, Dominik Kubalík a Michal Řepík, z amerického mužstva nikdo.

Američané jsou s 39 brankami na turnaji nejproduktivnějším týmem a prohráli stejně jako Češi pouze jednou - v posledním duelu skupiny v úterý s Finskem (2:6).

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.