Články odjinud

Zápas o všechno. Čeští hokejisté se odpoledne utkají s Američany o naději na medaili

Zápas o všechno. Čeští hokejisté se odpoledne utkají s Američany o naději na medaili

Národní hokejový tým se utká ve čtvrtfinále mistrovství světa v Kodani od 16:15 s Američany a pokusí se je stejně jako na olympijských hrách v Pchjongčchangu zdolat, aby měli šanci ukončit šestiletý medailový půst. Trenéři před zápasem tají, zda postaví do branky Davida Ritticha, nebo Pavla Francouze.

Vítěze čeká v sobotu v Kodani úspěšnější z duelu mezi Švédskem a Lotyšskem, který se hraje od 20:15, stejně jako zápas Finsko - Švýcarsko. O čtvrté místo v semifinále se utkají od 16:15 Rusko a Kanada.

Samostatná česká reprezentace sehrála s USA 21 zápasů, z nichž jedenáct vyhrála, jeden remizovala a devět prohrála. V únoru na olympijských hrách Jandačův výběr vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Z českého kádru u toho byli brankář Francouz, obránci Adam Polášek, Michal Jordán a útočníci Roman Červenka, Roman Horák, Dominik Kubalík a Michal Řepík, z amerického mužstva nikdo.

Američané jsou s 39 brankami na turnaji nejproduktivnějším týmem a prohráli stejně jako Češi pouze jednou - v posledním duelu skupiny v úterý s Finskem (2:6).