Ze zlaté Ledecké je milionářka. Kolik si vydělala a jak jsou na tom ostatní? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ze zlaté Ledecké je milionářka. Kolik si vydělala a jak jsou na tom ostatní?

Ze zlaté Ledecké je milionářka. Kolik si vydělala a jak jsou na tom ostatní?

Byla to bohatá zima, ale jak pro koho. Nejlepší čeští sportovci si během letošní sezony slušně přilepšili na svých kontech. 

Nejvíce vydělala „obojživelnice“ Ester Ledecká, která brala odměny za úspěchy v alpském snowboardingu i sjezdovém lyžování a v součtu se dvěma zlaty z olympiády si přišla celkem na 5 266 000 korun.

Mezi milionáře se zařadili i biatlonisté Veronika Vítková a Michal Krčmář a další dva medailisté z Pchjongčchangu. A kdo odměny počítal jen na pár tisíc? Podívejte se na přehled všech, kteří dosáhli na prize money.

Alpské lyžování

Skoro na dva miliony si přišla Ester Ledecká, která si ve Světovém poháru vyjezdila na prize money „pouze“ 180 tisíc korun, ale díky zlatu na olympiádě v super-G dostala od Českého olympijského výboru 1 750 000 korun.

Ostatní čeští reprezentanti si během sezony vydělali pouze pár tisíc korun. Nejlépe svou formu zhodnotila Američanka Mikaela Shiffrinová, která si letos na sjezdovkách přišla na 15 254 000 korun.

Výdělky sjezdařů:

Ester Ledecká  1 930 000 Kč
 Martina Dubovská  27 100 Kč
 Gabriela Capová  23 600 Kč
 Kateřina Paulátová  18 440 Kč
 Ondřej Berndt  10 850 Kč

Jaké sumy se objevují v dalších sportech? Čtěte pokračování článku na iSport Premium >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.