Články odjinud

„Zem bude pokryta vaší krví.“ Radikálové IS hrozí vraždou Messiho nebo Ronalda a útoky na MS ve fotbale

„Zem bude pokryta vaší krví.“ Radikálové IS hrozí vraždou Messiho nebo Ronalda a útoky na MS ve fotbale

Islámští radikálové na nových plakátech hrozí dekapitací dvou největších fotbalových hvězd současnosti – Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. Varují tak před útoky, které by mohly provázet letošní fotbalové mistrovství světa v Rusku. Server Daily Mail informoval o tom, že obrázky publikovala na sociální síti Telegram skupina podporovatelů Islámského státu.

Na prvním z dvojice plakátů je varování „Zem bude pokryta vaší krví“ a fotbalisté Messi s Ronaldem jsou na něm vyobrazeni vleže na trávníku, džihádisté jim drží nůž na krku a útok sleduje plný stadion.

Druhý plakát ukazuje bojovníka, který sleduje zápas a drží v ruce výbušninu. Je na něm nápis „Vítězství bude naše“.

Propaganda ISISPropaganda ISISautor: porpagační materiál ISIS

Radikálové během uplynulého roku vypustili víc podobných hrozeb, jejich terčem je nejčastěji barcelonský fotbalista Lionel Messi. Na výhružném plakátu z loňského března měl na sobě oranžovou uniformu, kterou Islámský stát často používá v hrůzných videích, a klečel na fotbalovém stadionu vedle bojovníka ISIS.

Plakát z října zase ukazuje argentinskou hvězdu za mřížemi, s krví místo slz a heslem „Bojujete proti státu, který nemá slovo prohra ve svém slovníku“.

Plakáty jsou součástí kampaně, kterou Islámský stát varuje před útoky na letošním mistrovství světa v Rusku. Světový šampionát se bude hrát od půlky června do poloviny července v jedenácti ruských městech, finále se pak bude hrát na stadionu Lužniky v Moskvě.

Islámský stát v Rusku zaútočil loni v dubnu. Při bombovém útoku v petrohradském metru tehdy zemřelo čtrnáct lidí.

Komunální volby 2018 se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>