Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel Ronnie Moran, hvězda liverpoolského fotbalu

Zemřel Ronnie Moran, hvězda liverpoolského fotbalu

Ve věku 83 let dnes v noci zemřela legenda fotbalového Liverpoolu Ronnie Moran. Bývalý kapitán a trenér předního anglického celku strávil v klubu 46 let, než v roce 1998 odešel do důchodu. O Moranově úmrtí po krátké nemoci informoval jeho syn.

Moran za rodný Liverpool v letech 1952 až 1966 odehrál 379 zápasů. Následně se přesunul do realizačního týmu. Byl asistentem úspěšných trenérů Billa Shanklyho, Boba Paisleyho či Kennyho Dalglishe. V roce 1992 dovedl tým jako hlavní trenér k triumfu v Anglickém poháru místo Graemea Sounesse, který musel na operaci. Celkem byl u 44 trofejí Liverpoolu.

 

Rovněž měl jako kouč rezervy na starosti práci s mladými talenty. Pomohl tak vychovat i nedávné hvězdy týmu Stevena Gerrarda, Michaela Owena či Jamieho Carraghera.

„Velmi smutná zpráva, že Ronnie Moran ráno zemřel. Byla to legendární postava Liverpoolu a mě i ostatní naučil hrozně moc,“ napsal Carragher na sociální sítě. „Jsem z toho hrozně smutný. Byla to opravdu klíčová postava Liverpoolu v jeho nejúspěšnějším období,“ uvedl Owen.