Zimní milionáři: kolik si vydělali čeští hrdinové? Nejvíc peněz utržila Ledecká | info.cz

Články odjinud

Zimní milionáři: kolik si vydělali čeští hrdinové? Nejvíc peněz utržila Ledecká

Zimní sezona je po víkendu minulostí. Jak si v ní vedli čeští sportovci? Z pohledu finančních odměn výborně. Hned pět z nich utržilo přes milion korun. A nejvíc ze všech – tramtadadá – Ester Ledecká. K tučné zimě pomohly hlavně olympijské hry v Pchjongčchangu a prémie vypsané Českým olympijským výborem. Právě díky nim je tentokrát mezi sportovci před zdaněním tolik milionářů (loni byli pouze tři). Na sedmiciferné částky jen na prize money ze Světových pohárů totiž dosáhly pouze obojživelnice Ester Ledecká a biatlonistka Veronika Vítková. Podívejte se výdělky šesti nejúspěšnějších Čechů.

1. Ester Ledecká - 5 296 000

Dvě zlaté olympijské medaile a šest triumfů ve svěťáku. Ester si na prkně i lyžích podmanila tuto sezonu a byla za to královsky odměněna. „Už to začíná vypadat hodně dobře,“ smála se hvězda, která dosud úspěchy ve snowboardu financovala své lyžování. Peníze opět vrátí do týmu, který se díky tomu může rozšířit o vlastní kuchařku.

Výdělky v sezoně:
Snowboarding
Světový pohár: 1 616 000 Kč
Olympijské hry: 1 750 000 Kč
Sjezdové lyžování
Světový pohár: 180 000 Kč
Olympijské hry: 1 750 000 Kč

2. Veronika Vítková - 1 619 000 Kč

Celou sezonu držela prapor biatlonistů. Držela si skvělou formu a v lednu třikrát dojela pro bronz ve svěťáku. A medaili ze stejného kovu získala i na olympiádě. Prémie jí jednou pomůžou ke splnění snu – cestě s přítelem Markem Lejskem do Nepálu.

Výdělky v sezoně:
Světový pohár: 1 094 000 Kč
Olympijské hry: 525 000 Kč

Celý žebříček si můžete přečíst na iSport.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie