Zklamání pro český fotbal: Šance na přímý postup do Ligy mistrů je pryč. Mistr půjde pouze do předkola | info.cz

Články odjinud

Zklamání pro český fotbal: Šance na přímý postup do Ligy mistrů je pryč. Mistr půjde pouze do předkola

Čtvrteční vyřazení Plzně v osmifinále Evropské ligy pro český fotbal znamená, že nevylepší třináctou příčku v pořadí koeficientů UEFA. Ligový mistr tak v roce 2019 přijde o možnost postoupit přímo do základní skupiny Ligy mistrů a stejně na tom bude i vítěz poháru v případě Evropské ligy.

České republice dosud patřila podle koeficientu jedenáctá příčka, která v nadcházející sezoně zajistí českému šampionovi přímý postup do skupiny Ligy mistrů za předpokladu, že letošní vítěz si postup do dalšího ročníku zajistí z vlastní ligy. Jistotu přímého postupu do základní skupiny Evropské ligy měl i vítěz poháru.

Od sezony 2019/20 o obě tyto možnosti český fotbal přijde, protože v pořadí UEFA klesl na třinácté místo. Od dvanáctého Švýcarska ho přitom dělí jen 25 tisícin bodu a na jedenácté Rakousko, kterému ještě zůstal ve hře čtvrtfinalista Evropské ligy Salcburk, ztrácí 1,425 bodu.

Český mistr by se tak měl v ročníku 2019/20 představit ve třetím předkole Ligy mistrů a druhý celek z ligy ve druhém předkole nemistrovské části. V kvalifikaci Evropské ligy pak vítěz poháru nastoupí ve třetím, zatímco třetí a čtvrtý tým z ligy ve druhém předkole.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie