Články odjinud

Zlatá Ledecká je na obalu knihy Pchjongčchang 2018, oficiální publikace je plná fejetonů a fotografií

Zlatá Ledecká je na obalu knihy Pchjongčchang 2018, oficiální publikace je plná fejetonů a fotografií

Ester Ledecká se zlatou medailí na krku je tváří oficiální publikace Českého olympijského výboru (ČOV) Pchjongčchang 2018. Na 360 stranách jsou zachyceny fotograficky a prostřednictvím fejetonů nejen momenty z vítězných jízd a gest hvězdné snowboardistky a lyžařky, která se stala ikonou her v Koreji.

Knihu s fotografiemi Herberta Slavíka a Pavla Lebedy s šestnácti fejetony Viliama Bucherta dnes v prostorách Michnova paláce Tyršova domu pokřtili mimo jiné snowboardcrossařka Vendula Hopjáková a bobista Dominik Dvořák.

 

Viděl jsem knihu montovat po částech a měl připomínky, teď jsem proto nekritický. Je to skvělý, řekl předseda ČOV Jiří Kejval. Dříve bývala kniha faktografická, ale to dnes všichni najdou na internetu, proto jsme se snažili, aby byla plná fotografií s texty, které dokreslují atmosféru her, dodal Kejval.

Snímky zaznamenávají nejenom úspěchy a zklamání českých reprezentantů, ale také další stránky olympijských her, které zůstávají divákům skryty. Nafocených fotek jsou tisíce za den a zhruba šest set fotek se každý večer naposílalo, uvedl Slavík. Do knihy se od obou autorů dostalo více než čtyři sta snímků.

 

O fejetony se poprvé postaral redaktor Reflexu Buchert, který se věnuje domácí a zahraniční politice či dění v Asii. Úplně jsme se vypsal. Texty nejsou dlouhé, ale psát každý den o nějaké události je dost náročné. Byla to ale klidná olympiáda. Přišlo mi to, že se v malém městě a na vesnici uskutečnila olympiáda, řekl Buchert.

Kniha vyšla v nákladu pět a půl tisíce kusů v nakladatelství Mladá fronta. Prodejní cena byla stanovena na 599 korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie