Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zlatan vs. Beckham. Fanoušky před ostře sledovaným čtvrtfinále baví sázka fotbalových velikánů

Zlatan vs. Beckham. Fanoušky před ostře sledovaným čtvrtfinále baví sázka fotbalových velikánů

Hecování na nejvyšší úrovni. Před čtvrtfinále MS mezi Anglií a Švédskem spolu uzavřely sázku dvě mimořádné fotbalové osobnosti, které byly hlavními hvězdami dnešních soupeřů v minulosti. Všechno začal Švéd Zlatan Ibrahimovic, který vyzval na souboj Davida Beckhama, anglickou ikonu.

Pro oba soupeře jde o mnoho. Se Švédskem nikdo před turnajem nepočítal, že by mohlo dojít až takhle daleko. Anglie poté, co při osmifinále proti Kolumbii poprvé uspěla na MS v penaltovém rozstřelu, věří, že s přijatelným soupeřem může dojít mezi nejlepší čtyřku poprvé po 28 letech.

Hodnota sázky tomu odpovídá. "Hej, Davide Beckhame," začal na sociálních sítích Ibrahimovic, který nyní působí v zámořské MLS. "Když Anglie vyhraje, koupím ti večeři kdekoliv na světě. V opačném případě ale ty koupíš cokoliv budu chtít z Ikey," navrhnul Ibrahimovic, že si při úspěchu přilepší na anglický účet nábytkem od světoznámé firmy z jeho vlasti. 

Yo @davidbeckham if @England wins I buy you dinner where ever you want in the world, but if Sweden wins you buy me what ever I want from @IKEASverige ok? pic.twitter.com/9z9xx89JjS

— Zlatan Ibrahimović (@Ibra_official) 6. července 2018

Beckham výzvu přijal. "Vezmu tě osobně do Ikey a budeš moct koupit cokoliv do svého sídla v Los Angeles," napsal bývalý kapitán anglické reprezentace. A co bude chtít v případě úspěchu Albionu? "Přijdeš na náš reprezentační zápas do Wembley v anglickém dresu a o poločase si dáš rybu s hranolkami," reagoval.

pic.twitter.com/tgeLkcEfrc

— James Massam (@mintyferret) 6. července 2018

 Jelito, kopyto, platí to! Obě megastar sleduje na Instagramu dohromady 81 milionů uživatelů, kteří mohou platnost sázky potvrdit. Jasno, kdo uspěl, bude dnes v pozdním odpoledni.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744