ZOH 2018 Korea: Vše, co potřebujete vědět o olympiádě v Pchjongčchangu | info.cz

Články odjinud

ZOH 2018 Korea: Vše, co potřebujete vědět o olympiádě v Pchjongčchangu

Devátého února 2018 vzplane v jihokorejském Pchjongčchangu olympijský oheň a oficiální zahájí Hry XXIII. zimní olympiády. V patnácti zimních sportech se utkají sportovci z celého světa o celkem 102 sad medailí. Z české výpravy bude na ZOH 2018 zlaté olympijské medaile obhajovat rychlobruslařka Martina Sáblíková a snowboardistka Eva Samková.

Ačkoliv jako pořadatelské město ZOH 2018 v Koreji figuruje Pchjongčchang, soutěžit se bude o kousek dál. Hlavní dějiště olympiády budou dvě – pobřežní město Kangnung bude hlavním centrem zejména halových sportů a hokeje, přibližně třičtvrtě hodiny cesty jsou pak vzdálená horská střediska poblíž Pchjongčchangu, kde se o nejcennější kovy poperou sportovci venkovních disciplín (všechna sportoviště pro olympiádu si můžete prohlédnout ZDE »).

Zahajovací a závěrečný ceremoniál se uskuteční na nově vybudovaném olympijském stadionu v městečku Tegwalljong.

ZOH 2018 Korea: Vše o olympiádě v Pchjongčchangu najdete ZDE »

ZOH 2018: Rusové pod neutrální vlajkou

V Jižní Koreji na ZOH 2018 se představí sportovci 83 národů, kteří se utkají ve 102 medailových disciplínách. Rusové ovšem kvůli trestu od MOV za systematický státní doping nebudou moci reprezentovat pod vlastní vlajkou, pečlivě vybraní a dopingově čistí sportovci se zúčastní jako neutrální závodníci.

Rusové zuří kvůli ZOH: Bojkot! Fak jů, Bachu, vzkázal rusky exministr - více ZDE »

Nové disciplíny: Big Air i další šance pro Sáblíkovou

Pchjongčchang bude premiérový místem hned pro čtyři disciplíny. Poprvé se představí snowboardový Big Air, který nahradí paralelní slalom, curlingová soutěž smíšených dvojic, závod s hromadným startem v rychlobruslení a týmová soutěž lyžařů.

Kompletní program olympiády: Co, kdy, kde, české vrcholy ZOH »

Sáblíková a Samková obhajují zlato

Češi opět pojedou na olympijské hry s vysokými ambicemi. Zlaté medaile se pokusí obhájit Martina Sáblíková (rychlobruslení) a Eva Samková (snowboardcross). Na medaili si může dělat zálusk i Ester Ledecká (paralelní obří slalom snowboardistek a alpské lyžování) či početná biatlonová výprava. Překvapit na zimní olympiádě v Koreji mohou i skokan na lyžích Roman Koudelka či rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Češi na ZOH 2018: kdo bude Česko reprezentovat v Pchjongčchangu? »

Zraněná Gabriela Koukalová: Pojede vůbec do Koreje?

Jedním z nejatraktivnějších sportů pro české fanoušky na ZOH 2018 bude zejména biatlon, kde je šance na cenné kovy takřka v každé disciplíně. Velké výsledky už v kariéře zaznamenali Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Veronika Vítková či Eva Puskarčíková. Největší česká biatlonová hvězda Gabriela Koukalová se dlouhodobě potýká se zdravotními potížemi, její start v Pchjongčchangu je tak stále nejistý (nejnovější informace o zdravotním stavu Gabriely Koukalové najdete ZDE »).

Program olympiády: Biatlon na ZOH 2018 »

Zlatá bunda alá Samková i Raškovka

Češi budou reprezentovat v Koreji už tradičně v jednotné kolekci oblečení. Jejím hitem je oboustranná bunda, jejíž vnitřní část září zlatě. Jde o vylepšený vtípek z posledních Her v Soči, kde Češi po triumfu Evy Samkové ukázali světu zlatou podšívku. Dalšími zajímavými kousky jsou čepice Raškovka připomínající padesátileté výročí vítězství skokana na lyžích Jiřího Rašky nebo batoh s voděodolnou pláštěnkou v designu české vlajky.

Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci autor: iSport TV

Hokej bez hvězd NHL, v ohrožení i hráči z KHL

Trochu smutný bude olympijský hokejový turnaj, na který se čeští fanoušci ovšem těší i tak. Poprvé od roku 1998 totiž bude olympiáda bez hvězd z NHL a stále je možné, že bude chybět ruský tým. Po vyloučení ruských sportovců ze strany MOV by musela sborná nastoupit pod neutrální vlajkou a není jisté, jestli to ruští šéfové dovolí. Problémy by pak mohli dělat i ostatním zemím s uvolňováním hráčů z KHL (Otázky a odpovědi kolem hokejového turnaje v Pchjongčchangu najdete ZDE »)

Program olympiády: Hokej na ZOH 2018, kdy hrají Češi? »

Časový posun

Pchjongčchang je od Česka vzdálený 8 350 km a časový posun je plus 8 hodin. Pokud tedy biatlonové závody začínají většinou kolem 20. hodiny večer místního času, v Česku začne televizní přenos ve 12 hodin.

Pchjongčchang, dějiště olympiády: mezi horami, chrámy a mořem »

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie